Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-20 M: Bułgarzy uzupełnili skład finału

ME U-20 M: Bułgarzy uzupełnili skład finału

Bułgarzy nie dali szans Ukraińcom w spotkaniu półfinałowym mistrzostw Europy U-20. Chociaż reprezentanci Ukrainy starali się walczyć, nie ugrali nawet seta. Tym samym to siatkarze z Bułgarii powalczą o złoto z Francuzami, zaś Ukraińcom pozostaje rywalizacja o brązowy medal z Czechami.

Podczas trwających mistrzostw Europy U-20 Bułgarzy przegrali tylko jeden mecz. W fazie grupowej ulegli Włochom 1:3. W pozostałych spotkaniach turnieju nie stracili nawet seta. Ukraińcy we wcześniejszej fazie mistrzostw przegrali dwa mecze – z Francją i Serbią (oba po 0:3). Reprezentacja Ukrainy pokonała natomiast Polaków 3:1.

Pod kontrolą Bułgarów

Bułgarzy udowodnili swoją dobrą dyspozycję również w meczu półfinałowym. Tylko początek tego spotkania układał się po myśli Ukraińców, którzy w pierwszym secie prowadzili 8:5. Z czasem inicjatywę zaczęli już przejmować Bułgarzy, którzy wygrali inauguracyjną partię 25:22. W drugiej odsłonie mimo wyrównanego początku ponownie z akcji na akcję warunki na boisku zaczęli dyktować bułgarscy siatkarze. Zbudowanej przewagi nie oddali aż do końca. Trzecia partia od początku toczyła się pod dyktando Bułgarów (8:3, 16:10). Ukraińcy zaliczyli jednak zryw w końcówce, niwelując straty do trzech oczek. Nie wystarczył on jednak by odwrócić bieg seta. Bułgarzy ponownie wygrali partię do 20 i cały mecz 3:0.

Po obu stronach siatki nie brakowało błędów. Bułgarzy popełnili ich 25, zaś Ukraińcy 24. Reprezentanci Bułgarii lepiej radzili sobie na siatce. Ich skuteczność w ataku wyniosła 51% (42% Ukraińców) i dołożyli do tego 8 punktowych bloków (o 2 więcej niż rywale). Liderem Bułgarów był Kristian Titriyski, który zdobył 15 punktów, atakując z 65% skutecznością. Po ukraińskiej stronie najwięcej oczek – 10 zapisał na swoim koncie Eduard Szteryk (50% skuteczności).

Bułgaria – Ukraina 3:0
(25:22, 25:20, 25:20)

Bułgaria: Nikołow (5), Weliczkow (4), Kozelow (8), Delibosow (8), Titriyski (15), Kandew (9), Andreew (libero) oraz Tsanew, Iwanow i Czipew (libero)
Ukraina: Chelenjak (2), Tonkonoh (9), Dehtiar (2), Szteryk (10), Cherwatiuk (6), Boiko Y. (2), Dzhul (libero) orz Boiko O. (3), Riazanow, Szyrydow, Samsonow i Cheleniak