Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18 K: Złoto dla Bułgarii

ME U-18 K: Złoto dla Bułgarii

Siatkarki z Bułgarii zdobyły złoty medal mistrzostw Europy U-22. Bułgarki w finale pokonały Belgię, która znalazła się w meczu o złoto po pokonaniu polskiej reprezentacji. Bułgarki potrzebowały jedynie trzech setów do zdobycia tytułu mistrzyń Europy.

Bułgarki od początku ustawiły to spotkanie, otwierając je wynikiem 8:1. Pokazały, że dzisiaj złoto jest jedynym kruszcem, które je interesuje. Zanim Belgijki w ogóle się zorientowały, że są w finale, przegrywały już 9:18 i było jasne, że pierwszy set jest już dla nich stracony. Bułgarki konsekwentnie parły do zwycięstwa w tej partii i cel ten osiągnęły, wygrywając 25:18.

W drugim secie wiele się nie zmieniło. Bułgarki trzymały swój poziom i szybko wybiły z głowy siatkówkę rywalkom. Zaczęło się od 12:4 i właściwie Belgijki mogły już myśleć o trzeciej partii, żeby móc utrzymać się w tym meczu. Dominacja Bułgarek był bezdyskusyjna. W końcówkę wchodziły prowadząc 21:11 i nie sposób było roztrwonić tej przewagi. Wygrały 25:18 i były już bardzo blisko tytułu.

W trzeciej odsłonie nie spodziewanie Belgijki zaczęły walczyć. Mimo, że to Bułgarki wciąż prowadziły kilkoma punktami, zmierzając do złota, to rywalki podniosły rękawicę i doprowadziły w końcówce do remisu 25:25. Ostatnie słowo należało jednak do lepszych tego dnia Bułgarek, które wygrały na przewagi 28:26 i sięgnęły po tytuł mistrzyń Europy U-18.

Bułgaria – Belgia 3:0
(25:15, 25:18, 28:26)

Bułgaria: Okoro (7), Iwanowa (2) , Wenewa (9), Parapunowa (12), Angelowa (11), Nanewa (14), Jninowa (libero)
Belgia: Vanassche (2). Deleu (8), Weyers, Maes (2), Radovic (19), Verhelst (6), Debout (libero) oraz Josevski, Peeters, Pipeleers i Hoste (2)