Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brak walki w ważnym meczu? Środkowy MKS-u: Mam nadzieję, że każdy spojrzy w lustro

Brak walki w ważnym meczu? Środkowy MKS-u: Mam nadzieję, że każdy spojrzy w lustro

Nowak-Mosty MKS Będzin przegrał po raz drugi w sezonie. Beniaminek w Częstochowie uległ miejscowemu Steam Hemarpolowi Norwidowi Częstochowa 0:3. Zawody w rozmowie ze Strefą Siatkówki na czynniki pierwsze rozłożył Mateusz Siwicki, środkowy zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego. Odniósł się także do zaangażowania zespołu i odgrywania pierwszoplanowej roli.

Krzysztof Sarna (Strefa Siatkówki): Chyba spodziewaliście się znacznie lepszego wyniku w Częstochowie, aniżeli porażki w trzech setach?

Mateusz Siwicki: – Szczerze mówiąc, jestem bardzo zaskoczony wynikiem. Przed meczem na pewno nie stawiałbym takiego pogromu, a tak trzeba to nazwać. Patrząc na punktację poszczególnych setów, można by rzec, że mecz nie miał historii. Uważam, że to zasłużone trzy punkty dla Norwida. Byli lepsi.

WRAŻENIE TO ZA MAŁO

W drugim secie można było dostrzec narastającą w was energię, budowanie gry oraz inicjatywę. Graliście wyblokiem i wyprowadziliście kontry, prowadząc 13:11. Dwa asy z rzędu Daniela Popieli sprawiły, że straciliście inicjatywę.

– Generalnie z boiska pamiętam tylko drugiego seta. Jestem trochę rozczarowany wynikiem. Czułem, będąc na boisku, że nasza gra wygląda coraz lepiej. Nie załamaliśmy się po przegranym pierwszym secie. Weszliśmy z otwartą głową w drugą partię. Chcieliśmy go wygrać. Walczyliśmy. Na przestrzeni meczu było jednak widać, że Norwid był lepszy. Myślałem, że możemy wygrać drugą partię, ale patrząc na wynik i przegraną do 19, nie pozostawia to złudzeń, że druga odsłona także należała do gospodarzy.

W pierwszych dwóch setach było widać po was walkę. Jednak trzecia partia odbiegała, nie było po was widać zaangażowania. Trzeba otwarcie powiedzieć, że byliście tłem dla przeciwnika. W meczu z Projektem Warszawa w trzeciej części również nie było widać w was ‘życia’. Co dzieje się w waszych szeregach w trzecich partiach, że one odbiegają od pierwszych dwóch?

– Jasne. Bardzo dobrze to nazwałeś. Jesteśmy tłem dla przeciwnika. Trzeba to otwarcie powiedzieć. To jest PlusLiga. Musimy podejść znacznie lepiej mentalnie. Osobiście uważam, że nie brakuje mi mentalu. Jednak gaśniemy jako drużyna. To widać. Myślę, że obraz naszego zespołu nie będzie wyglądać tak, że, jak przegrywamy, to zwieszamy głowy.

Uważam, że Będzin zasługuje na PlusLigę. Pokazał to ubiegły tydzień, gdzie zasiadł komplet publiczności w naszej hali. Kibice na to zasługują. Wraz z drużyną zrobimy wszystko, żeby utrzymać elitę. Będę się starać.