Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mateusz Bieniek: W przyszłym sezonie idę na wypożyczenie

Mateusz Bieniek: W przyszłym sezonie idę na wypożyczenie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pewnym jest już, że w przyszłym sezonie w PlusLidze ponownie oglądać będziemy Mateusza Bieńka. Środkowy reprezentacji Polski ma wciąż ważny kontrakt z Cucine Lube Civitanova, ale zostanie wypożyczony do PGE Skry Bełchatów.  – Poczekajmy na oficjalną informację. W poniedziałek po południu będzie już wszystko wiadomo – powiedział siatkarz w magazynie #7strefa.

O podjęciu takiej a nie innej decyzji przesądziły dwa czynniki. – W przyszłym sezonie sytuacja ekonomiczna we Włoszech nie będzie najlepsza z powodu pandemii koronawirusa. Wszystkie kontrakty w naszym klubie były renegocjowane. Druga sprawa to przełożenie igrzysk olimpijskich. Chcę grać więcej i bardziej regularnie – przyznał Bieniek.  Mistrz świata nie żałuje jednak decyzji o wyjeździe do Italii. – Raczej podjąłbym taką samą decyzję i wybrał Cucine Lube Civitanova. To świetne miejsce do grania i do rozwijania się. Miałem tam obok siebie zawodników ze światowego topu. Wbrew temu, co się mówi, ja tam trochę spotkań zagrałem. Sezon przerwano jeszcze przed końcem fazy zasadniczej i startem play-off. W ostatecznym rozrachunku było to więcej spotkań niż w przypadku zawodników występujących w PlusLidze. Nie było więc tak źle. To organizacyjnie najlepszy klub na świecie i sportowo bardzo dużo mi dał – odpowiedział zawodnik.Dodał jednak, że chciałby wrócić do Serie A. – W przyszłym sezonie idę na wypożyczenie. Mam kontrakt z Lube na kolejne dwa lata, więc później będziemy rozmawiać na ten temat… Ambicja sportowa nie pozwoli mi wrócić po jednym roku z Włoch z podkulonym ogonem. Mam nadzieję, że tam wrócę i wywalczę sobie miejsce w podstawowym składzie. To mój cel na przyszłość i wierzę, że uda mi się go zrealizować – stwierdził.

Mateusz  Bieniek wypowiedział się także na temat sezonu reprezentacyjnego.  –  Na ten moment nic nie wiem, bo Vital ma dzwonić do zawodników w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo, jak by się to miało odbyć. Trenowanie siatkówki w pięcioosobowych grupach byłoby bardzo trudne. Mam nadzieję, że te obostrzenia zostaną zmienione, bo potrzeba przynajmniej czternastu osób do przeprowadzenia treningu – dodał Bieniek.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę