Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Maria Kurnatowska: Siatkówka to gra, w której w każdej akcji coś się dzieje

Maria Kurnatowska: Siatkówka to gra, w której w każdej akcji coś się dzieje

fot. Lidia Jaźwińska

15-letnia Marysia Kurnatowska zaczęła trenować siatkówkę, dzięki Izabeli Bełcik, którą poznała na meczach Atomu Trefla Sopot. Siatkarka, grająca na pozycji środkowej bloku jest dużym talentem i doskonałym przykładem, jak można łączyć talent do sportu i nauki.

Marysia Kurnatowska ma 15 lat. Mieszka w Chwaszczynie, a uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie. Na co dzień trenuje siatkówkę w UKS Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk, gdzie gra na pozycji środkowej bloku. Obecnie siatkarka występuje w dwóch kategoriach wiekowych: kadetek i juniorek. Co ciekawe, pasją do siatkówki zaraziła ją Izabela Bełcik, która była kapitanem Atomu Trefla Sopot. Sporą cegiełkę do tego dołożył również tata 15-latki.– Moja przygoda z siatkówką zaczęła się przez tatę, który pracował dla Atomu Trefla Sopot i jeszcze w przedszkolu zabierał mnie na mecze do Ergo Areny. Potem, już w szkole podstawowej, tata zaprosił zawodniczkę Atomu Izę Bełcik do mojej klasy na lekcje WF i tak się to chyba zaczęło. Zaprowadził mnie też w 2. klasie na pierwszy trening do Gedanii, bowiem wtedy jeszcze nie było w Treflu sekcji dla dziewczyn. Pierwsze treningi to nie była jeszcze normalna siatkówka a „rzucanki” i „singielki”. Trenerka Marysia Mróz i trener Paweł Kramek pokazali mi jak odbijać piłkę, jak zrobić „koszyczek” z palców. Dalej już trafiłam do Akademii Siatkówki Trefl Gdańsk, dla której gram do dziś – wspomina Marysia.

15-latka jest wyróżniającą się zawodniczką, która regularnie jest powoływana do kadry woj. pomorskiego. Marysia reprezentowała także północne województwa w Turnieju Nadziei Olimpijskich, gdzie otrzymała indywidualne wyróżnienie. By tak się stało, niezbędne są codzienne treningi. Nasza bohaterka prosto ze szkoły udaje się na zajęcia. Natomiast w soboty i niedziele odbywają się rozgrywki ligowe.

Jak przyznaje 15-latka, siatkówka to dla niej wielka przyjemność i nie przeszkadza jej nawet poranne wstawanie na treningi. Marysia wyjaśnia także, co w tej dyscyplinie jest najciekawszego. – Najbardziej lubię atakować i zdobywać punkty blokiem. Siatkówka to gra, w której w każdej akcji coś się dzieje, każda akcja kończy się punktem, nie ma nudnych przestojów oraz daje dużo emocji. A do tego Treflu są bardzo fajne dziewczyny – mówi.

*Cały artykuł Mikołaja Pachniewskiego dostępny na stronie trójmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę