Strona główna » Marcin Janusz: Wiele się dla mnie działo

Marcin Janusz: Wiele się dla mnie działo

polsatsport.pl

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Był to rok debiutów. Rok, w którym wiele się dla mnie działo i ja się z tego bardzo cieszę, że tak to wyglądało i mam nadzieję, że kolejne będą wyglądać podobnie – powiedział Marcin Janusz, podsumowując 2022 roku podczas gali 88. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu.

Pierwsze wspomnienie 2022 roku to dla Marcina Janusza zdecydowanie mistrzostwa świata. – To było coś wyjątkowego. Coś, do czego nie mogę porównać niczego innego. Ilość emocji, stresu, tego wszystkiego, co działo się dookoła naszej drużyny i na końcu sukces. Oczywiście my byliśmy niepocieszeni, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że stać nas na zdobycie złota – powiedział rozgrywający.

Ale teraz, już po czasie, ja bardzo się cieszę, że tak to się wszystko potoczyło. A to srebro może zostawia trochę apetytu na więcej na kolejne lata – dodał.

Rok 2022 był dla Marcina Janusza udany nie tylko ze względu na sukces reprezentacyjny (srebro mistrzostw świata i brąz Ligi Narodów). Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle sięgnął bowiem po mistrzostwo i Puchar Polski, a także wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów.

PlusLiga

  • Ważne ogniwo zostaje w ekipie wicemistrza

    Ważne ogniwo zostaje w ekipie wicemistrza

  • PlusLiga. Historia zatoczyła koło. Znów stworzy duet libero z Damianem Wojtaszkiem

    PlusLiga. Historia zatoczyła koło. Znów stworzy duet libero z Damianem Wojtaszkiem

  • PlusLiga. Lider odchodzi. Drużyna z elity będzie miała nowego asa

    PlusLiga. Lider odchodzi. Drużyna z elity będzie miała nowego asa