Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Warszawa: Koniec turnieju dla Łukaszewskiej i Zdon

BPT Futures Warszawa: Koniec turnieju dla Łukaszewskiej i Zdon

Justyna Łukaszewska i Aleksandra Zdon kończą przygodę z turniejem na 1/8. Pogromczyniami mistrzyń Polski okazały się Litwinki, którym wyszedł rewanż za reprezentacyjne koleżanki. Biało-czerwone łatwo skóry nie sprzedały, a niefortunny zastój w pierwszym secie zdaje się, że zadecydował o wyniku końcowym spotkania. W strefie medalowej Polskę reprezentować wciąż niepokonany duet Wachowicz/Radelczuk.

PONOWNIE LITWINKI

Drugą ćwierćfinałową parą reprezentującą biało-czerwone barwy są Justyna Łukaszewska i Aleksandra Zdon. Dla Polek faza grupowa miała słodko-gorzki smak, a jedna wygrana dała im przepustkę do rundy 12. Tam aktualne mistrzynie Polski starły się z Litwinkami – Karaliute/Andriukaityte. Cenna wygrana przełożyła się na awans do ćwierćfinału. Na drodze do strefy medalowej polskie siatkarki czekał jednak kolejny pojedynek z Litwinkami – Kvedaraite/Kovalskaja. W fazie grupowej dały się one we znaki Paulinie Łabuz i Zuzannie Rapczyńskiej, pokonując następnie mocny duet z Czech. Pierwsze miejsce w grupie zagwarantowało im miejsce w najlepszej ósemce zawodów.

PÓŁFINAŁ NIE DLA POLEK

Początek spotkania wyglądał obiecująco, a żadna ze stron w pierwszych minutach nie była w stanie przejąć inicjatywy (3:4, 8:8). Reprezentantkom Polski udało się wysunąć na prowadzenie, lecz szybko zostały sprowadzone na ziemię przez oponentki – 12:10, 12:12. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, jednak po wizycie w polu serwisowym Daniele Kvedaraite Litwinki prowadziły już (19:14). Oddanie inicjatywy w takim momencie dużo kosztowało biało-czerwone, które przegrały – 21:15. Kryzys pierwszej części spotkania trwał także w drugim secie. Od początku reguły dyktowały Litwinki, które czujnie grały na siatce, niemało dokładając zagrywką. Przewaga rywalek utrzymywała się na podobnym poziomie, a Polki mimo starań nie mogły przełamać impasu (12:16). Ostatecznie drugi set także padł łupem przeciwniczek – 21:17, które tym samym zameldowały się w półfinale.

Znakomicie zagrała Aleksandra Zdon, która punktowała 19 razy (3 bloki). Justyna Łukaszewska zdobyła zaledwie 5 ‘oczek’ (1 as). Obie Litwinki zagrały równe zawody. Jekatarina Kovalskaja zdobyła 14 punktów, a Daniele Kvedraite 13.

Łukaszewska/Zdon (POL) – Kvedaraite/Kovalskaja (LTU) 0:2
(15:21, 17:21)