Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lorenzetti po wielu latach opuści Trentino

Lorenzetti po wielu latach opuści Trentino

fot. cev.eu

Jeden z najdłużej pracujących trenerów jednego klubu we włoskiej męskiej siatkówce, Angelo Lorenzetti, stoi przy drzwiach wyjściowych Itas Trentino. Włoskie media podają,  że szkoleniowiec, który pracuje w klubie z Trydentu po tym sezonie go opuści.

Jak można przeczytać we włoskich mediach, kilka dni temu Angelo Lorenzetti zakomunikował kierownictwu Itasu Trentino, że nie zostanie w klubie na następny sezon. O sprawie napisał na swoim blogu Gian Luca Pasini. Oznacza to, że 58-letni ekspert nie będzie już należał do wąskiego grona trenerów z wieloletnim stażem w jednym klubie w SuperLega. Do Trentino Lorenzetti trafił z Modeny, w której również spędził wiele lat (2012-2016).Lorenzetti do Trentino trafił siedem lat temu i w tym czasie m.in. wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata (2018/19), Puchar CEV (2018/19) i Superpuchar Włoch (2021/22). Pod jego wodzą ekipa z Trydentu wywalczyła także m.in. srebro mistrzostw Włoch i dwa srebrne medale Ligi Mistrzów.  Lorenzetti przez wiele lat prowadził także reprezentacje Włoch kadetów i juniorów.

Według tego samego źródła we Włoszech jest wiele klubów, które „postawiłyby” na Angelo  Lorenzettiego w perspektywie przyszłego sezonu. Oprócz Gas Sales Bluenergy Piacenza, którym dowodził już w latach 2007-2012, w ostatnich dniach mocno wzrosła kandydatura Cucine Lube Civitanova.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę