Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: Bez niespodzianki w Opolu. Liderki wciąż niepokonane

TAURON Liga: Bez niespodzianki w Opolu. Liderki wciąż niepokonane

W przedostatnim spotkaniu 3. kolejki TAURON Ligi spotkały się ze sobą siatkarki UNI Opole oraz PGE Grota Budowlanych Łódź. Faworytki meczu nie zawiodły. Podopieczne Macieja Biernata pokonały gospodynie bez straty seta i z kompletem zwycięstw na koncie wciąż przewodzą ligowej tabeli.

DAMASKE SHOW

Lepiej w spotkanie weszły łodzianki, które objęły prowadzenie 3:1. W drużynie gości od początku inicjatywę przejęła Paulina Damaske, która rywalizowała z Guewe Diouf. Po ataku Terry Enweonwu zespół Budowlanych prowadził już 10:6. Gospodynie starały się nadrobić zaległości, lecz przewaga przyjezdnych nie chciała topnieć. Przy stanie 14:9 dla gości trener Nicola Vettori poprosił o czas. W drugiej części seta rozhulała się Jelena Blagojević, a problemom opolanek nie było końca (17:12). Siatkarki UNI Opole zdołały zredukować różnicę do 2 oczek, lecz chwilę później musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 17:25. Wynik seta domknęła Małgorzata Lisiak, która złapała blokiem Katarzynę Zaroślińską-Król.

Dla Grot Budowlanych Łódź początek drugiego seta nie był udany. Proste błędy oddały oponentkom inicjatywę. Po bloku Katarzyny Połeć na Jelenie Blagojević opolanki prowadziły 7:5, jednak za moment był już remis po 7. Ciężar gry wzięła na siebie wówczas Elan McCall, ponownie dając swojej drużynie chwilę oddechu. Dobra passa wilczyc nie trwała długo, bowiem po asie Sasy Planinsec przyjezdne prowadziły 12:10. Im dalej w set, tym gospodynie wydawały się coraz bardziej zagubione (16:12, 20:14). Opolankom nie pomogły nawet zmiany wprowadzone przez włoskiego szkoleniowca. Po drugiej stronie natomiast ciągle nie do powstrzymania była Paulina Damaske, która poprowadziła swój zespół do wygranej w drugim secie 25:17.

WILCZYCE NA TROPIE PRZEŁAMANIA

W pierwszych minutach trzeciej części spotkania wydarzenia na boisku dalej kontrolowały będące na fali łodzianki (7:3). Skutecznymi atakami popisały się nie tylko Damaske, ale także Lisiak czy Blagojević. Po bloku Guewe Diouf opolanki doprowadziły do remisu (7:7), a w ofensywie przebudziła się również Katarzyna Zaroślińska-Król. Chwilę później francuska przyjmująca UNI Opole dołożyła od siebie również asa serwisowego (9:8). Punkt zagrywką zdobyła też Planinsec, dając Budowlanym prowadzenie 13:10. Chcąc ratować sytuację Julia Bińczycka postawiła na grę przez Natalię Kecher, co przyniosło gospodyniom korzyści. Przy stanie po 14 Maciej Biernat poprosił o czas, a w kolejnych minutach grano punkt za punkt. Świetne wejście zaliczyła jeszcze Paulina Reiter, ale opolanki i tak poniosły porażkę 22:25.

MVP: Paulina Damaske

UNI Opole – PGE Grot Budowlani Łódź 0:3
(17:25, 17:25, 22:25)

UNI: McCall (10), Zaroślińska-Król (12), Połeć (5), Diouf (11), Kecher (7), Bińczycka, Adamek (libero) oraz Reiter (2), Pamuła, Matsumoto, Cygan (1)
Budowlani: Lisiak (8), Blagojević (6), Planinsec (9), Enweonwu (13), Grabka (1), Damaske (21), Łysiak (libero) oraz Wilińska, Sobiczewska