Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Pewne zwycięstwo Dominikany nad Tajlandią

LN K: Pewne zwycięstwo Dominikany nad Tajlandią

Dominikanki przez większość meczu kontrolowały przebieg gry z Tajkami. Jedynie w końcówce trzeciego seta podopieczne trenera Kwieka rozluźniły się, a ich przeciwniczki zniwelowały straty, doprowadzając do remisu. Reprezentacja Tajlandii nie zdołała jednak odwrócić biegu meczu, który zakończył się trzysetowym zwycięstwem siatkarek z Dominikany.

Na początku meczu żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie. Skutecznie atakowała Onuma Sittirak (7:7). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, wynik oscylował wokół remisu. Dominikankom zdarzało się popełniać błędy (12:10). Z czasem również Tajki zaczęły się mylić, a gdy Soraya Phomla wpadła w siatkę o czas poprosił Kittikun Sri-Utthawong (13:14). W kolejnych akcjach to Dominikanki zaczęły dyktować warunki na boisku, skutecznie broniły, a kontrataki kończyła Yonkaira Paola Peña Isabel. Podopieczne trenera Kwieka punktowały seriami (14:19). Roszady w tajskim składzie nie pomogły. Seta zamknęło nieudane przyjęcie Tajek.

Otwarcie drugiego seta przypominało poprzednią partię (6:5, 7:8). W ataku nie myliła się Elizabeth Martinez Brayelin. Chociaż gra Dominikanek nie była pozbawiona błędów, szybko ponownie zaliczyły serię udanych zagrań (9:9, 9:12). Tajki miały problemy ze skończeniem swoich akcji (9:16). Passę przy zagrywkach Peñy Isabel zakończyła dopiero zagraniem przez środek Karina Krause (10:16). Długo Tajki nie potrafiły znaleźć sposobu na przełamanie rywalek (13:21). Chociaż w końcówce gra Dominikanek nie miała większego tempa, po czasie dla trenera Kwieka już tylko jego drużyna zdobywała punkty. Zwycięstwo reprezentacji Dominikany przypieczętowała w kontrataku Peña Isabel (17:22, 17:25).

W trzecim secie od początku to podopieczne trenera Kwieka dyktowały warunki (5:8). Dystans utrzymywał się, pojedyncze ataki Krause i Thinkaow Pleumjit na niewiele się zdały. Podczas drugiej przerwy technicznej Dominikanki prowadziły 16:12. Gra Dominikany opierała się na Peñie Isabel, która nie tylko skutecznie atakowała, ale również celnie zagrywała. Tajki walczyły do końca, również wykorzystując błędy rywalek zmniejszyły dystans, dlatego w końcówce o czas poprosił trener Kwiek (18:22). Dominikanki zaczęły mieć problemy z przyjęciem, a ich niemoc trwała, dlatego drugi raz interweniował Marcos Kiwek (21:22). Efektowną passę rywalek zakończyła dopiero szczęśliwym atakiem Prisilla Rivera Brens (22:23). Tajki obroniły piłkę meczową, ale w kolejnej akcji zaatakowały w aut, przez co przegrały 23:25.

Tajlandia – Dominikana 0:3
(16:25, 17:25, 23:25)

Tajlandia: Thinkaow (12), Sittirak (7), Chuewulim (4), Hyapha (3), Kanthong (3), Phomla (1), Pannoy (libero) oraz Tomkom, Chaisri, Krause (6), Nilapa i Juangjan (1)
Dominikana: Vargas Valdez (7), Marte Frica (2), Rivera Brens (11), Peña Isabel (18), Martinez Brayelin (12), Martinez (5), Castillo (libero) oraz Rodriguez (1), Dominguez Martinez i Mambru Casilla (3)