Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Liga Narodów siatkarek: Wróciły na zwycięską ścieżkę. Dziewiąta wygrana Polek

Liga Narodów siatkarek: Wróciły na zwycięską ścieżkę. Dziewiąta wygrana Polek

Siatkarki reprezentacji Polski odniosły dziewiąte zwycięstwo w Lidze Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały w Hongkongu Dominikanki w trzech setach. Najwięcej walki było w pierwszym z nich, który grany był na przewagi.

Nerwowa gra na przewagi

W mecz lepiej weszły Polki, które po kontrze Agnieszki Korneluk odskoczyły od rywalek na 4:1. Asem serwisowym odpowiedziała Yonkaira Isabel Pena, a po zbiciu Alondry Tapii Dominikanki wróciły do gry (8:8). Na szczęście w ataku pokazała się Martyna Łukasik, a czapa Magdaleny Stysiak pozwoliła odbudować przewagę biało-czerwonym (15:11). Po zbiciu Olivii Różański wygrywały one jeszcze 19:15, ale dobra postawa rywalek w bloku i zbicia Peny spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (20:20). O losach seta musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej obie drużyny miały swoje szanse, ale czapa Magdaleny Jurczyk przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Polek.

W drugą odsłonę lepiej weszły podopieczne trenera Kwieka, ale dzięki blokowi biało-czerwone szybko odrobiły straty (5:5). Swoje w ataku robiła Łukasik, a udane zagranie Stysiak spowodowało, że to Polki doszły do głosu (12:9). Madeline Guillen próbowała poderwać do walki Dominikanki, ale przewaga była wciąż po stronie naszych siatkarek (17:14). Asa serwisowego dołożyła Łukasik, a po kontrze Różański Polki coraz pewniej kroczyły do zwycięstwa. W końcówce uaktywniła się jeszcze Stysiak, ale dzięki Guillen Dominikanki zbliżyły się na 20:23. Ostatnie słowo należało jednak do biało-czerwonych, a Malwina Smarzek zakończyła walkę w drugim secie (25:20).

Pełna dominacja Polek

Polki świetnie weszły w trzecią partię, przy trudnych zagrywkach Joanny Wołosz szybko budując sobie znaczące prowadzenie (6:0). Dołożyły szczelny blok, a rywalki popełniały sporo błędów. Po asie serwisowym Stysiak powiększał się dystans dzielący oba zespoły. Po akcjach Kamili Witkowskiej prowadziły już 16:7. Choć przy serwisie Guillen przytrafił im się przestój, to na siatce odpowiedziały Różański i Korneluk, a po asie serwisowym Katarzyny Wenerskiej mecz zbliżał się do końca (20:13). W końcówce niezawodna była Smarzek, a Polki triumfowały 25:16.

Dominikana – Polska 0:3
(31:33, 20:25, 16:25)

Dominikana: Arias, Marte (1), Tapia (11), Guillen (10), Yonkaira (16), Martinez J. (4), Martinez-Caro (libero) oraz Eve (3), Rodriguez A., Martinez B. (2) i Gonzalez G. (3)
Polska: Korneluk (6), Stysiak (24), Łukasik (11), Wołosz (3), Rózański (8), Jurczyk (5), Szczygłowska (libero) oraz Czyrniańska (1), Smarzek (4), Wenerska (1), Mędrzyk i Witkowska (2)