Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia wywiozła komplet punktów z Częstochowy

I liga M: Olimpia wywiozła komplet punktów z Częstochowy

fot. STS Olimpia Sulęcin

Na inaugurację rozgrywek zaplecza PlusLigi Exact Systems Norwid Częstochowa podejmował Olimpię Sulęcin. Podopieczni trenera Chajca grali skuteczniej, lepiej ustawiali blok i ostatecznie wygrali po czterech setach. Nagrodę MVP odebrał kapitan przyjezdnych – Bartosz Zrajkowski.

Mocny atak z lewego skrzydła Michała Wójcika otworzył pojedynek w Częstochowie. Gra była zacięta, goście ustawiali szczelny blok (4:5). Obie drużyny nie ustrzegły się błędów, a wynik utrzymywał się na styku (8:9). Po efektownym bloku na Kryńskim o czas poprosił trener Gruszka (9:12). Serię rywali zakończyło dopiero dotknięcie siatki przez sulęcinian (10:14). Bartosz Zrajkowski często posyłał piłki do swoich środkowych, a wyraźny dystans utrzymywał się (11:16). Częstochowianie byli zupełnie nieskuteczni w ataku, w końcówce Wnuk zmienił Kryńskiego (13:20). Mocne zagrywki Łukasza Łapszyńskiego i czujna gra na siatce Kacpra Wnuka pozwoliła gospodarzom odrobić kilka punktów, przy stanie 16:20 o czas poprosił trener Chajec. Po przerwie zagrywający trafił w siatkę. Norwid walczył do końca, po asie Krzysztofa Gibka drugi raz zainterweniował trener Olimpii (22:24). Punkt na wagę zwycięstwa atakiem z prawego skrzydła zdobył Michał Godlewski.W drugim secie skuteczne zagrania przeplatane były prostymi błędami (6:7). Akcje kończyły się zwykle w pierwszym uderzeniu. Żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie, wynik oscylował wokół remisu (13:13). Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, co często kończyło się błędami (16:17). W końcówce stopniowo inicjatywę starali się przejąć sulęcinianie. Chociaż wyszli na prowadzenie, częstochowianie zdołali je ponownie zniwelować i po pojedynczym bloku Mateusza Zawalskiego było już 22:22. Seria przy zagrywkach Łapszyńskiego trwała, w krótkim czasie dwie przerwy wykorzystał trener Chajec. Gdy po chaotycznej akcji goście posłali piłkę w aut, częstochowianie mieli piłkę setową, ale nie wykorzystali jej (24:24). Atak po skosie Macieja Krysiaka i as Godlewskiego sprawiły, że to goście cieszyli się ze zwycięstwa w tej odsłonie.

Lepiej w trzecią partię weszli sulęcinianie, po kolejnym asie Wójcika o czas poprosił trener Gruszka (2:5). Głównie przez własne błędy sulęcinianie stracili niemal całą przewagę (7:8). Podwójne odbicie Zrajkowskiego sprawiło, że na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Olimpia wciąż popełniała sporo błędów, sytuację zaczęli wykorzystywać gospodarze. Celne zagrywki posyłał Zawalski, uaktywnił się częstochowski blok (15:15, 17:15). Zagrywającego środkowego nie wybiły z rytmu nawet dwa czasy dla Olimpii, serię zakończył dopiero atak Krysiaka (18:16). W końcówce asy dołożył Kacper Wnuk. Chociaż atak po bloku w aut Grzegorza Turka przedłużył jeszcze rywalizację, zagranie z szóstej strefy Kamila Długosza dało Norwidowi punkt na wagę zwycięstwa w tej odsłonie.

Porażka nie zdeprymowała sulęcinian, po asie Wójcika o czas poprosił trener Gruszka (1:5). Po przerwie serię rywali atakiem po bloku w aut zakończył Długosz. Dystans szybko został zniwelowany, po błędzie na siatce Zrajkowskiego było już 7:7. Serię przy zagrywkach Damiana Bilińskiego zakończył atakiem z lewego skrzydła Krysiak. W kolejnych akcjach to goście zaliczyli passę udanych zagrań przy mocnych zagrywkach Macieja Krysiaka. Przy stanie 7:11 drugi raz zawodników do siebie przywołał częstochowski szkoleniowiec. W dalszej fazie seta wciąż do Olimpia dyktowała warunki. Goście kończyli kolejne kontrataki, skutecznie ustawiali blok (12:19). Mimo roszad w składzie gospodarze wciąż popełniali więcej błędów. Po dotknięciu siatki przez częstochowski blok zespół z Sulęcina miał serię piłek setowych. Pojedynek zamknęła autowa zagrywka Zawalskiego.

MVP: Bartosz Zrajkowski

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 1:3
(22:25, 25:27, 25:18, 17:25)

Składy zespołów:
Norwid: Wnuk (17), Długosz (12), Łapszyński (9), Zawalski (7), Usowicz (7), Kryński (5), Kowalski (3), Podborączyński (libero) oraz Gibek (1), Sługocki, Biliński
Olimpia: Wójcik (21), Krysiak (19), Godlewski (12), Lipiński (6), Cichosz-Dzyga (5), Zrajkowski (1), Pogłodziński (libero) oraz Turek (1), Nawrot, Polczyk, Błażej

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę