Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważna wygrana SAN-Pajdy, SMS bez punktu

I liga K: Ważna wygrana SAN-Pajdy, SMS bez punktu

W zaległym meczu czwartej kolejki I ligi kobiet SAN-Pajda Jarosław pokonał po zaciętym meczu SMS PZPS Szczyrk 3:1. Mecz lepiej otworzyły uczennice, potem do głosu doszły zawodniczki z Jarosławia i wygrały trzy kolejne sety. Dzięki tej wygranej ekipa SAN-Pajdy znalazła się na szóstym miejscu w tabeli.

Zawodniczki uczące się w Szczyrku w sobotę rozegrały mecz z Karpatami Krosno, jednocześnie wykorzystały swój pobyt do tego, aby rozegrać zaległe spotkanie z SAN-Pajdą Jarosław. Podopieczne trenera Waldemara Kawki odrzuciły od siatki swoje rywalki, serią zagrywek popisała się Sonia Stefanik. Przy jej serwisach SMS prowadził 7:1. Trener Piotr Pajda szybko wykorzystał dwie przerwy na żądanie, ale na niewiele się to zdało. Stroną dyktującą warunki gry na boisku był zespół gości. Pojedyncze ataki Katarzyny Saj oraz Aleksandry Dudek nic nie zmieniły, przyjezdne kontrolowały boiskowe wydarzenia, czujnie zagrały na siatce, kontrataki zamieniały w punkty. Atak Martyny Leoniak dał uczennicom sześciopunktową przewagę. W końcówce serią zagrywek popisała się Martyna Borowczak, jej koleżanki czujnie zagrały w bloku i tablica wyników wskazała prowadzenie SMS-u 24:13. Tego jednostronnego seta atakiem zamknęła Julita Piasecka.

W drugim secie na początku prowadziły jarosławianki 4:2, ale od tego wyniku stanęły. Ciężar gry na siebie wzięła Martyna Leoniak, przy jej serii młode siatkarki ze Szczyrku odrobiły straty i miały dwa punkty więcej od swoich rywalek (6:4). Gra obu drużyn falowała, obie seriami zdobywały punkty, a następnie je traciły. Jarosławianki przy zagrywkach środkowej Wiktorii Nowak zdobyły pięć punktów z rzędu, na siatce czujnie zagrała Karina Chmielewska i było 15:10 dla ekipy z Podkarpacia. Role na boisku odwróciły się, tym razem szybko dwie przerwy na żądanie wykorzystał trener Waldemar Kawka, nie przyniosło to żadnego rezultatu. Podopieczne trenera Piotra Pajdy wzmocniły swoją zagrywkę, w tym elemencie ręki nie zwalniała Aleksandra Dudek, po jej asie serwisowym było 22:14 dla miejscowej drużyny. Uczennice w końcówce próbowały odrobić straty, atakowała Martyna Leoniak. Pościg okazał się być spóźniony, seta na swoją korzyść rozstrzygnęły jarosławianki i doprowadziły do wyrównania w całym spotkaniu.

W kolejnym secie dała o sobie znać Julita Piasecka i po jej dwóch asach serwisowych zespół gości prowadził 4:0. Jarosławianki nie potrafiły opowiedzieć swoim rywalkom, nadziewały się na szczelny blok SMS-u i po tym jak została zablokowana Katarzyna Saj, przegrywały 2:8. Aleksandra Dudek robiła co mogła na boisku, jednak w pojedynkę nie była w stanie wiele zdziałać. Grające bardzo dobrze w obronie i na siatce uczennice do stanu 14:10 przeważały na boisku. Zwrot nastąpił po ataku Aleksandry Szymańskiej, jej punktowe zbicie sprawiło, że miejscowa drużyna przegrywała 17:19. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Weronika Krysztofiak, przy jej serii oraz ataku Dudek ekipa z Jarosławia miała jeden punkt przewagi. Przy stanie 20:20 doszło do kontrowersji, za krytykowanie orzeczeń sędziowskich czerwoną kartką został ukarany trener Piotr Pajda. Drużyna SAN-Pajdy wygrała tego seta po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Katarzyna Stepko.

Zwycięstwo w poprzedniej partii sprawiło, że ekipa z Podkarpacia poszła za ciosem. Po asie serwisowym Katarzyny Saj zbudowała sobie trzypunktową przewagę (6:3). Uczennice miały problemy z przyjęciem, nie grały tak dobrze, jak miało to miejsce w pierwszym i drugim secie. Liczne roszady w składzie zespołu gości na niewiele się zdały. Nie do zatrzymania była Aleksandra Dudek, cenne punkty zdobyła Katarzyna Saj. Po asie serwisowym Katarzyny Stepko było 15:10 dla gospodyń. Dominika Pierzchała próbowała w końcówce poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, ale nie znalazła ona wsparcia. Rozpędzone gospodynie punktowały na siatce, a po ataku Katarzyny Saj zbliżyły się do końcowego zwycięstwa (23:19). Błąd w polu zagrywki Martyny Leoniak zakończył ten mecz.

SAN-Pajda Jarosław – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(14:25, 25:19, 26:24, 25:21)

SAN-Pajda: Stepko (8), Chmielewska (3),  Nowak (1), Saj (20), D. Dąbrowska (3), Dudek (23), Murdza (libero) oraz Bagniak, Krzysztofiak (6),  Szymańska (1), Papszun i Dutkiewicz (libero)
SMS: Pierzchała (8), Borowczak (18), Piasecka (7), Stefanik (5), Leoniak (19), Walczak, Czyrniańska (libero) oraz Poreda (2), Szmajduch,  Rejment (2), Stambrowska (2) i I. Dąbrowska (libero)