Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Libero bez szans w meczu z Solną

I liga K: Libero bez szans w meczu z Solną

Pewne i wysokie zwycięstwo zanotowały podopieczne trenera Ryszarda Litwina. W szybkich trzech setach pokonały one ostatnią drużynę Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. Przyjezdne w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Wieliczanki z 9 punktami zajmują piątą lokatę, Libero jest ostatnie.

Tylko na początku meczu trwała w miarę wyrównana gra pomiędzy obiema drużynami. Następnie serią trudnych zagrywek popisała się Łucja Kuriata, wieliczanki prowadziły 6:2. Joanna Ciesielczyk razem z Natalią Ciesielską skutecznie punktowały ze skrzydeł i były nie do zatrzymania. Dzięki nim drużyna z Małopolski powiększyła przewagę do siedmiu punktów (13:6). Podopieczne trenera Macieja Tietańca nie miały siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się swoim przeciwniczkom. Piętą achillesową ekipy Libero było przyjęcie, które przełożyło się na nieskuteczną grę w ataku. Przy serii Simony Dreczki Libero przegrywało 12:21. Wieliczanki zagrały dobrze w bloku, dołożyły w tym elemencie kilka punktów i dosyć pewnie wygrały tę część zmagań po ataku Natalii Ciesielskiej (25:16).

W drugiej odsłonie spotkania ponownie dała o sobie znać Łucja Kuriata, przy jej serii było 5:2 dla Solnej. Aleksandrowianki po raz kolejny miały bardzo duże problemy z przyjęciem i tak jak to miało miejsce w premierowej odsłonie spotkania miały duże problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Po ataku Simony Dreczki o przerwę na żądanie poprosił trener Maciej Tietianiec, na niewiele się to zdało (9:4). Ton wydarzeniom na boisku nadawały wieliczanki, odrzuciły swoje przeciwniczki od siatki, punktowały bezpośrednio z zagrywki. Po asie serwisowym Łucji Kuriaty przewaga Solnej wzrosła do ośmiu punktów (16:8). Set ten podobnie jak pierwszy miał jednostronny przebieg. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina kontrataki zamieniły w punkty, czujnie zagrały w bloku. Po asie serwisowym Simony Dreczki gospodynie miały dziesięć punktów więcej niż Libero (22:12). Atak z szóstej strefy Wiktorii Maksajdy zakończył tego jednostronnego seta.

W ostatnim secie tego spotkania przyjezdne dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 5:5 po czym stanęły w miejscu i seriami traciły punkty. Przy serii zagrywek Natalii Ciesielskiej było 16:7. Proste błędy w przyjęciu, czy dotknięcia siatki sprawiły, że przyjezdne były w zupełnym odwrocie. Aleksandrowianki nie miały w swoich szeregach zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Przy kolejnej serii, tym razem Katarzyny Tkaczyk tablica wyników wskazała prowadzenie Solnej 21:10. Do końca seta i meczu trwała przewaga i dominacja miejscowej ekipy. Błąd własny w polu zagrywki ekipy gości zakończył ten jednostronny pojedynek.

MVP: Katarzyna Tkaczyk

Solna Wieliczka – Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:16, 25:13, 25:15)

Solna: Tkaczyk (2), Ciesielczyk (14), Ciesielska (13), Kuriata (9), N. Budnik (10), Reszelewska (libero) oraz Marcyjanik (1), Maksajda (1), Wojciechowska, Wieczorek (1) i Wątroba
Libero: Kołodziejczyk (1), Laszczyk (4), Wojtkiewicz (4), Magdalena Woźniczka (6), Gajewska (6), Wasiak (10), Ruszkiewicz (libero) oraz Daleszczyk (2), Leśniak, Gliwa (1) i Smeja (libero)