Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: PGE Grot Budowlani Łódź pisze historię. Będzie piękniej?

Liga Mistrzyń: PGE Grot Budowlani Łódź pisze historię. Będzie piękniej?

fot. Aleksandra Suszek

Wraz z początkiem lutego Liga Mistrzyń wkracza na kolejny, poważniejszy etap. Czas na 1/8 finału! O awans do fazy medalowej powalczą między innymi siatkarki PGE Grot Budowlani Łódź, które w środę podejmą na wyjeździe Tent Obrenovac.

HISTORYCZNY WYSTĘP MOŻE BYĆ JESZCZE LEPSZY

W barażach o ćwierćfinał europejskich rozgrywek łodzianki podejmą rywalki z Bałkanów. Dla dumy Łodzi jest to historyczny czas, bowiem nigdy wcześniej Budowlanym nie udało się przebrnąć przez fazę grupową.

Tent Obrenovac do 1/8 finału Ligi Mistrzyń awansował jako najlepsza ekipa sklasyfikowana na trzecim miejscu w tabeli. Zdobywczynie Superpucharu Serbii i wicemistrzynie kraju w grupie B miały okazję mierzyć się chociażby z Eczacibasi Stambuł. Z kolei polski zespół awans wywalczył z drugiej pozycji w grupie D i też ma za sobą konkretne doświadczenia. Łodzianki miały do czynienia już z siatkarkami Fenerbahce Medicana Stambuł.

BEZPOŚREDNIE PORACHUNKI

To spotkanie jest jak najbardziej w zasięgu drużyny Macieja Biernata. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych nazwiskach po serbskiej stronie. Gra tam chociażby wiceliderka rankingu punktujących – Malina Terrell, zdobywczyni 121 „oczek” w ośmiu spotkaniach. Jej pojedynek z Pauliną Damaske, która zajmuje w zestawieniu miejsce tuż za nią zapowiada się ciekawie. Na siatce pilnować łodzianek z pewnością będzie Natasa Cikuc. Z nią z kolei zmierzyć może się Sasa Planinsec. Siatkarka drużyny z Obrenovac zdobywa średnio 0,75 bloku na seta i przoduje w klasyfikacji. Reprezentantka klubu z Łodzi nie jest jednak gorsza bo choć zajmuje trzecią lokatę, to jej średnia bloków na seta jest bardzo podobna i wynosi dokładnie 0,7.

GDZIE I KIEDY OBEJRZEĆ MECZ POLSKIEJ EKIPY?

Spotkanie pomiędzy Tent Obrenovac, a PGE Grot Budowlani Łódź odbędzie się w środę, 5 lutego. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 19:00, jednak transmisję telewizyjną już od 18:45 zapewni Polsat Sport 1. Mecz będzie także dostępny na platformie PolsatBoxGo. Redakcja Strefy Siatkówki, jak zawsze zapewni relację na żywo.

TENT OBRENOVAC – PGE GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ
RELACJA NA ŻYWO

 

Zobacz również:
Wyniki i pełny terminarz Ligi Mistrzyń

źródło: siatka.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2025-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2025 Strefa Siatkówki All rights reserved