Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Elite16 Ostrawa: Polacy kończą przygodę z turniejem po nieudanej fazie grupowej

BPT Elite16 Ostrawa: Polacy kończą przygodę z turniejem po nieudanej fazie grupowej

Piotr Kantor i Jakub Zdybek awansowali do turnieju głównego w Ostawie po przez kwalifikacje. Następnie Polacy rozegrali spotkania grupowe, które całkowicie nie poszły po ich myśli. Dzisiaj polski duet przegrał ze Szwedami – Ahman/Hellvig 0:2 (11:21, 19:21). Tym samym biało-czerwoni żegnają się z turniejem z trzecią porażką na koncie, kończąc także zmagania na 13. miejscu.

walka do samego końca

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej Polacy przegrali z niemieckim duetem – Ehlers/Wickler 0:2 (14:21, 14:21). Wyjątkowo jednostronne spotkanie wówczas niczego jeszcze nie przesądzało.  Następnie Piotr Kantor i Jakub Zdybek ponownie zaznali goryczy porażki. Tym razem lepsi okazali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych – Partian/Benesh, którzy również triumfowali 2:0 (21:14, 21:10).

Ostatnimi rywalami grupowymi biało-czerwonych byli Szwedzi – Ahman/Hellvig, którzy zakończyli zmagania grupowe na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw. Liderzy światowego rankingu i wicemistrzowie świata, zgodnie z przewidywaniami, potwierdzili sportową klasę. Pierwszy set nie rozpoczął się dla Polaków dobrze. Piotr Kantor i Jakub Zdybek błyskawicznie utracili kontakt z rywalami, którzy wyszli na prowadzenie 7:1. Nie do powstrzymania był zwłaszcza Hellvig, który tylko w tym secie zdobył 9 punktów, w tym 3 blokiem. Zaliczka z początku utrzymała się aż do końca, dając Szwedom zwycięstwo 21:11.

W drugim secie biało-czerwoni prezentowali się znacznie lepiej, do końca walcząc o przełamanie oponentów. Choć początek seta uciekł Polakom, to zdołali oni doprowadzić do wyrównania przy stanie po 10. Później grano praktycznie punk za punkt, a blok Piotra Kantora dał reprezentantom Polski jednopunktowe prowadzenie (16:15). W końcówce Szwedzi wykorzystali swoje doświadczenie i umiejętności, wygrywając 21:19.

Szwedzi przede wszystkim zyskali przewagę nad Polakami zagrywką, zdobywając w tym elemencie aż 7 punktów, przy 2 asach serwisowych Polaków. Biało-czerwoni wyciągnęli do przeciwników pomocną dłoń także po przez dwukrotnie większą liczbę błędów. Piotr Kantor zdobył 18 punktów, w tym 2 blokiem. Jakub Zdybek wywalczył 6 'oczek’. Wśród oponentów królował Hellvig, który był autorem 19 punktów, w tym aż 7 zdobytych w bloku. Drugi ze Szwedów, Ahman, dołożył od siebie 10 punktów.

Ahman/Hellvig (SWE) – Kantor/Zdybek (POL) 0:2

(21:11, 21:19)