Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne pożegnanie w Czarnych

Kolejne pożegnanie w Czarnych

fot. wksczarni.pl

Po sezonie 2022/2023 umowa pomiędzy Bartoszem Firsztem, a klubem WKS Czarni Radom S.A. , nie zostanie przedłużona. Po wypełnieniu kontraktu przyjmujący odchodzi z radomskiej drużyny, w której grał przez ostatnie cztery sezony.

Bartosz Firszt swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w zespole MUKS Huragan Wołomin, w którym występował w latach 2009-2014. Przez kolejne lata przyjmujący związany był z KS Metro Warszawa, z którym w 2018 roku sięgnął po srebrny medal mistrzostw Polski juniorów.  W latach 2016 -2018 przyjmujący został uczniem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie został również kapitanem reprezentacji Polski juniorów. W narodowych barwach wystąpił między innymi Podczas mistrzostw Europy U-20 w Belgii i Holandii, gdzie biało-czerwoni zajęli szóste miejsce.W 2018 roku Bartosz Firszt podpisał kontrakt z zespołem Stoczni Szczecin. 20-letni wówczas zawodnik nie zadebiutował jednak w rozgrywkach PlusLigi, ponieważ został wypożyczony do pierwszoligowego BBTS-u Bielsko-Biała, gdzie uznany został najlepszym przyjmującym rundy zasadniczej. Warto dodać, że Bartosz Firszt podczas pobytu w Szczecinie, poleciał do Włoch na staż do Cucine Lube Civitanova.

W sezonie 2019/2020 Bartosz Firszt podpisał kontrakt z zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom. W swoim debiucie na parkietach PlusLigi wystąpił w 23 spotkaniach, zdobywając 40 punktów. W kolejnym roku przyjmujący wystąpił w 24 meczach, w których zdobył 138 punktów. W sezonie 2021/2022 Bartosz rozegrał 23 mecze, w których zdobył dla swojego zespołu 60 punktów. Najwięcej meczów Bartosz Firszt rozegrał w sezonie 2022/2023. W barwach WKS-u przyjmujący rozegrał wówczas 28 spotkań i zdobył 225 punktów.

Bartosz Firszt przez cztery ostatnie lata w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrał 98 meczów i zdobył 463 punkty. Warto dodać, że w ubiegłym sezonie Bartosz był najlepszym przyjmującym zespołu (48,90% skuteczności) oraz trzecim najlepiej punktującym (225 punktów), blokującym (26 punktów) i zagrywającym (17 punktów).

Przypomnijmy, że Bartosz Firszt jest już kolejnym zawodnikiem, który w międzysezonowej przerwie opuścił szeregi Cerrad Enei Czarnych Radom. Wcześniej klub poinformował o rozstaniu z Mateuszem Masłowskim (libero), Matthew Westem (rozgrywający), Timo Tammemaą (środkowy), Danielem Gąsiorem i Damianem Schulzem (atakujący) oraz Bartłomiejem Lemańskim i Sebastianem Wardą (środkowi). Za to do radomskiego zespołu dołączyli już grający na pozycji libero – Dominik Teklak oraz środkowy – Wojciech Kraj.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2023/2024

źródło: inf. własna, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę