Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Łódzkie Wiewióry górą w Mielcu. Gospodynie urwały tylko seta

Łódzkie Wiewióry górą w Mielcu. Gospodynie urwały tylko seta

Przygotowania do nadchodzącego sezonu TAURON Ligi nie zwalniają tempa. W piątkowym sparingu naprzeciwko siebie stanęły ITA TOOLS Stal Mielec i ŁKS Commercecon Łódź. Łódzkie wiewióry, stawiane w roli pretendentek do podium, odniosły kolejne zwycięstwo. W sobotę drużyny rozegrają spotkanie rewanżowe.

POCZĄTEK NA REMIS

Spotkanie z wysokiego ‘C’ zaczęły gospodynie, które odniosły przekonujące zwycięstwo. Początek co prawda należał do wyrównanych, lecz później łodzianki zaczęły odstawać na dystansie. Rosnąca przewaga na korzyść drużyny z Mielca przełożyła się ostatecznie na zwycięstwo 25:20. Była to zarazem pierwsza i jedyna wygrana gospodyń w piątkowym sparingu.

Drugi set to gra na styku – 8:7, 16:14, z której zwycięsko wybrnęły siatkarki ŁKS-u (25:23). W drugiej części spotkania włoski szkoleniowiec drużyny z Łodzi zaczął także coraz więcej szachować składem. Alessandro Chiapinni na przestrzeni całego spotkania skorzystał ze wszystkich zawodniczek (poza Daniele Cechetto), w różnym wymiarze czasowym. Trener Mateusz Grabda stawia już na konkretną wyjściową szóstkę, dając pograć zmienniczką w bardzo niewielkim zakresie.

WZLOTY I UPADKI MIELCZANEK

Trzeci set dla gospodyń nie był łaskawy. Mnożące się błędy własne, pomimo poprawy przyjęcia nie przyniosły żadnych korzyści. Wręcz przeciwnie siatkarki z Mielca seriami traciły punkty. Ze słabszego fragmentu gry skorzystały łódzkie wiewióry odnosząc wysoką wygraną 25:10. W kolejnej odsłonie spotkania mielczanki ponownie podjęły rękawice, wymazując obraz druzgocącej porażki. Wyższa skuteczność w ataku zapewniła im stały kontakt z rywalkami (8:7, 16:15). Mocna końcówka siatkarek ŁKS-u dała im jednak kolejną wygraną – 25:19.

Za zgodą obu stron zdecydowano się na rozegranie także piątego, wyjątkowo eksperymentalnego seta. Zacięta walka wydawała się nie mieć końca, a o losach ostatniej części spotkania zadecydowała krótka gra na przewagi. Po raz czwarty z rzędu górą okazały się łodzianki, wygrywając 28:26.

Spotkanie rewanżowe z udziałem obu ekip zaplanowano na sobotę, 7 września. Początek meczu o godzinie 10:30 w hali POSiR w Mielcu. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych kibiców.

ITA TOOLS Stal Mielec – ŁKS Commercecon Łódź 1:4
(25:20, 23:25, 10:25, 19:25, 26:28)

Składy zespołów
Stal: Milewska (15), Bagrowska (9), Ponikowska (6), Mucha (14), Sieradzka (22), Janicka (4), Dąbrowska (libero) oraz Głodzińska (2), Łyduch (libero), Adamczyk, Walczak, Moszyńska, Kuligowska
ŁKS: Obiała (6), Górecka (12), Dróżdż (7), Hryshchuk (23), Gajer (1), Scuka (11), Stenzel (libero) oraz Jęcek (libero), Kowalewska (1), Bidias (10), Alagierska (5), Stefanik (10), Mędrzyk (11)