Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Roli: Gospodarze zwycięzcami zawodów. Podium dla Aniołów i Mickiewicza

Memoriał Roli: Gospodarze zwycięzcami zawodów. Podium dla Aniołów i Mickiewicza

W weekend Nowej Soli odbył się międzynarodowy Memoriał Zdzisława Roli. W piątej edycji zawodów udział wzięły: CUK Anioły Toruń, KKS Mickiewicz Kluczbork, VC Lorentzweiler oraz gospodarz turnieju – MKST Astra Nowa Sól. Po dwóch dniach turnieju z kompletem wygranych triumfowała Astra, najsłabszym ogniwem okazał się natomiast zespół z Luksemburga.

LEKCJA OD MICKIEWICZA

Piątkowe zmagania zainaugurowało spotkanie pomiędzy KKS Mickiewiczem Kluczbork, a beniaminkiem I ligi, CUK Anioły Toruń. Dla siatkarzy z miasta piernika z pewnością było to ważne doświadczenie, choć pierwszy set był do szybkiego wymazania. Na starcie ekipa z Kluczborka zwyciężyła z torunianami 25:14. Przekonujące zwycięstwo KKS-u było wynikiem dużej skuteczności w ofensywie i wielu niedociągnięć po stronie oponentów, którzy miewali swoje gorsze momenty w polu serwisowym. Porażka nie podcięła aniołom skrzydeł, bowiem w drugim secie drużyna z Torunia całkowicie zaskoczyła przeciwników, przejmując inicjatywę i wygrywając 25:18. Dwie kolejne części spotkania padły łupem zespołu z Kluczborka do 18 i do 22.

SZYBKA PRZEPRAWA ASTRY

Zanim do gry przystąpił zespół gospodarzy, to odbyło się oficjalne otwarcie turnieju oraz prezentacja drużyny. Dopiero potem na parkiet wybiegły MKST Astra Nowa Sól oraz VC Lorentzweiler (Luksemburg). Goście z zagranicy w żadnym secie poważnie nie zagrozili gospodarzom turnieju, którzy niesieni dopingiem kibiców byli nie do zatrzymania. Wysoka wygrana Astry w pierwszym secie (25:13), nie podcięła jednak całkowicie skrzydeł przeciwnikom, którzy zdołali powalczyć w następnych częściach meczu. Zarówno w drugim i trzecim secie przekroczyli oni barierę 20 ‘oczek’, jednak każdorazowo to ekipa z Nowej Soli okazywała się lepsza (25:22, 25:21).

Wyniki pierwszego dnia zawodów (sobota, 8 września)

KKS Mickiewicz Kluczbork – CUK Anioły Toruń 3:1
(25:14, 15:25, 25:18, 25:22)

MKST Astra Nowa Sól – VC Lorentzweiler 3:0
(25:13, 25:22, 25:21)

WYSOKIE LOTY ANIOŁÓW

Drugi dzień otwarło spotkanie o III miejsce, w którym zagrały CUK Anioły Toruń i VC Lorentzweiler. Luksemburczycy przeciwko tak dysponowanym torunianom niewiele mieli do powodzenia. Wszelkie argumenty znajdowały się po stronie beniaminka I ligi. Tym razem anioły nie miały problemu ze wstrzeleniem się z zagrywką. Na plus zadziałał także atak, a i budowa kontr wyglądała drugiego dnia zdecydowanie lepiej. Pierwszy set padł łupem polskiej drużyny do 16. W drugim przeciwnicy zdołali się nieco postawić, lecz wypracowana w trakcie przewaga, pozwoliła na spokojne dokończenie gry i wygraną 25:20. Ostatni, trzeci set to kontynuacja znakomitej gry aniołów i narastająca frustracja po stronie drużyny z Luksemburga, która podarowała rywalom wygraną – 14:25.

TRIUMF GOSPODARZY

W meczu finałowym starły się ze sobą KKS Mickiewicz Kluczbork oraz gospodarz turnieju MKST Astra Nowa Sól. O losach zaciętego spotkania zadecydował dopiero tie-break, który ostatecznie padł łupem gospodarzy. Pierwszy set to wyrównana batalia, w której żadna ze stron nie była w stanie całkowicie kontrolować gry. Inauguracja ostatecznie została zapisana na konto ekipy z Kluczborka, lecz dopiero po grze na przewagi (27:25). Dwa kolejne sety to koncertowa gra siatkarzy Astry, którzy wykorzystując błędy oponentów, wygrywali kolejno do 16 i do 15. Sytuacja odwróciła się w czwartym secie, który niespodziewanie padł łupem przyjezdnych, którzy całkowicie zdominowali rozgrywkę odnosząc wysoką wygraną (25:14). Wyczerpujący tie-break końcowo przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy, którzy tym samym zostali triumfatorami całego turnieju – 15:11.

Wyniki drugiego dnia zawodów (niedziela, 9 września)