Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Komplet punktów Legionovii i Płomienia

I liga K: Komplet punktów Legionovii i Płomienia

W inauguracyjnych spotkaniach I ligi kobiet lepsze okazały się drużyny z Sosnowca oraz Legionowa. Płomień wywiózł komplet punktów z Gdańska, a Legionowwia z Poznania. Obie drużyny wygrały w stosunku 3:0.

BEZRADNE GOSPODYNIE

Poznanianki w inauguracyjnym meczu nowego sezonu musiały uznać wyższość swoich rywalek z Legionowa. W pierwszej partii spotkania gospodnie wypracowały sobie trzypunktową przewagę (10, 7:12:9). Przyjezdne odrobiły straty doprowadziły do remisu po 14. Gra punkt za punkt toczyła się do stanu po 19. Wówczas gospodynie w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu, przegrywały 19:24. Ostatecznie zespół gości wygrał 25:20. W drugiej partii spotkania w miarę wyrównana gra toczyłą się do stanu po 8. Wówczas podopieczne trenera Grzegorza Kowalczyka narzuciły swój styl gry, odskoczyły na trzy punkty (13:10). Kilka chwil później ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (19:13). Podobnie jak to miało miejsce w partii otwarcia zespół gości wygrał 25:20. Ostatni, trzeci set nie miał większej historii gospodynie były tłem dla rozpędzonych legionowianek, seriami traciły punkty. Z kretesem przegrały tę część meczu 13:25.

Enea Energetyk Poznań – LTS Legionovia Legionowo 0:3
(20:25, 20:25, 13:25)

Energetyk: Mulka, Regulska, Stancelewska, Janusz, Wójcik, Rejman, Stryjak (libero) oraz Mokrzan, Liedtke, Kępa, Witczak (libero)
Legionovia: Duda, Tawłowicz, Chmielewska, Daca, Wawrzyniak, Dębowska, Łuszczyńska (libero) oraz Gajewska, Dumańska

BENIAMINEK BEZ SZANS

Od początku meczu swój styl gry narzuciły siatkarki z Sosnowca, po ataku Agaty Sklepik prowadziły 8:5. Przy stanie 14:19 drobnego urazu nabawiła się Amelia Bogdanowicz, jej miejsce zajęła Małgorzata Pazio. Sytuacja ta nie wpłynęła negatywnie na postawę, przyjezdne do końca seta kontrolowały boiskowe wydarzenia i pewnie wygrały tę część meczu. Podbudowane zwycięstwem w pierwszej partii sosnowiczanki poszły za ciosem, na początku prowadziły 4:0, ich rywalki miały problemy z przyjęciem. Grające z chłodną głową przyjezdne nadawały ton wydarzeniom na boisku, po kontrataku Urszuli Bogacz było 15:9 dla zespołu z Sosnowca. Zryw gospodyń nastąpił przy stanie 15:20. Okazał się on spóźniony, Oliwia Milkowska prónowała odmienić losy tego seta. Ostatecznie po błędzie w polu zagrywki Aleksandry Deptuch sosnowiczanki wygrały tę odsłonę w stosunku 25:22

Lepsza gra na siatce oraz w bloku dały Płomieniowi dwupunktową przewagę (5:3). Sprytne zagranie Amelii Bogdanowicz sprawiło, że ekipa gości prowadziła 9:5, grę przerwał trener Gedanii. Dalsza część seta ułożyła się po myśli ekipy z Sosnowca, po ataku Emilii Malkiewcz było 12:6. Gra falowała, dzięki Aleksandrze Deptuch gospodynie zniwelowały straty do trzech punktów, przegrywały 10:13. przy serii zagrywek Małgorzaty Kuczyńskiej tablica wyników wskazała prowadzenie przyjezdnych 19:12. Miejscowe siatkarki miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich przeciwniczek. Przy stanie 24:18 nie mające nic do stracenia gospodynie ruszyły do odrabiania strat. Dzieki Otylli Pikuła zniwelowały straty do jednego punktu, przegrywały 23:24. Ostatecznie atak Agaty Sklepik zamknął ten mecz i trzy punkty pojechały do Sosnowca.

MVP: Małgorzata Kuczyńska

Gedania Politechnika Gdańsk – Hospel Płomień Sosnowiec 0:3
(19:25, 22:25, 23:25)

Gedania: Laskowska (5), Trzcińska, Milkowska (3), Piotrowska, Deptuch (10), Pikuła (8), Kwiecińska  (libero) oraz Herrmann (6), Stafecka, Piszczek (5), Kurnatowska, Kowalska (3)
Płomień: Bogdanowicz (2), Kuczyńska (6), Bogacz (13), Jankowska (6),  Malkiewicz (7), Sklepik (8), Kobusińska (libero) oraz Pazio, Sudnik Jabłońska (libero)