Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kilka sparingów już za pierwszoligowcami. Rywale z różnej półki

Kilka sparingów już za pierwszoligowcami. Rywale z różnej półki

Przygotowania do sezonu na parkietach I ligi siatkarzy trwają w najlepsze. Ich ważną częścią są spotkania sparingowe i kilka jest już za polskimi pierwszoligowcami.

Rozpoczął się ciekawy etap przygotowań do sezonu Tauron 1. Ligi. Kluby rozgrywają spotkania sprawdzające, a także informują jeszcze o ostatnich transferach. W piątek i w sobotę rozegrano kilka meczów kontrolnych.

Z młodymi kadrowiczami

Enea Czarni Radom mieli okazję sprawdzić możliwości reprezentacji Polski do lat 20, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Te startują za kilka dni. Starcie towarzyskie rozegrano w Radomiu. Lepsi w nim okazali się Czarni, którzy wygrali 3:1, w setach: 25:19, 19:25, 25:15, 29:27.

Plusligowiec po drugiej stronie siatki

W piątek STS Olimpia Sulęcin rozpoczęła swój sparingowy etap przygotowań od starcia z plusligowcem. W Arenie Gorzów sulęcinianie zagrali z Cuprum Stilon Gorzów i musieli uznać wyższość silniejszych przeciwników. Mecz zakończył się w czterech setach: 26:24, 17:25, 25:19, 25:20.

Po dwa razy

PZL Leonardo Avia Świdnik dwukrotnie sparowała z innym pierwszoligowcem z Chełma. W pierwszym obie ekipy zremisowały 2:2 (28:30,26:28,25:23,25:10). Natomiast w drugim meczu lepsi okazali się siatkarze CHKS Chełm. Gospodarze przegrali 1:3 (20:25,15:25,25:21,23:25).

Dwa sparingi rozegrali również siatkarze BAS-u Białystok i KPS-u Siedlce. W tym pierwszym w czterech setach lepsi okazali się siedlczanie. Drugi mecz obu ekip w sobotę też zakończył się w czterech setach, ale tym razem wynik ogólny był remisowy (2:2).

Pięć setów w piątek rozegrały ekipy Lechii Tomaszów Maz. oraz Mickiewicza Kluczbork. W tie-breaku sparing wygrali kluczborczanie. W sobotę siatkarze Lechii zagrali, jako drudzy, z reprezentacją Polski do lat 20. Wcześniej grali z nią radomianie. Tym razem w czterech setach: 25:21, 26:24, 19:25, 25:22 lepsi okazali się młodzi podopieczni trenerów Pawlika i Zendeła.