Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Udane końcówki Polek. Wenerska: To może napawać dużym optymizmem

Udane końcówki Polek. Wenerska: To może napawać dużym optymizmem

Polki nadal nie zawodzą w Lidze Narodów. Na swoim koncie mają kolejne zwycięstwo, tym razem bez straty seta pokonały reprezentację Niemiec. – Cieszę się, że udaje nam się wychodzić obronną ręką z trudnych, a czasem i nawet niemożliwych sytuacji. To może napawać dużym optymizmem – powiedziała Strefie Siatkówki rozgrywająca polskiej kadry, Katarzyna Wenerska.

NAJWAŻNIEJSZY PIERWSZY SET

Reprezentacja Polski nie weszła najlepiej w spotkanie z Niemkami. Przez zdecydowanie większą część premierowej partii musiały gonić wynik. Ta sztuka im się udała i po świetnej końcówce tej odsłony zapisały ją na swoją korzyść. – Najważniejszy był pierwszy set, w którym cały czas przegrywałyśmy kilkoma punktami. Udało nam się dogonić rywalki i wygrać. Moim zdaniem to ustawiło całe spotkanie – oceniła Katarzyna Wenerska. Faktycznie, w dwóch kolejnych partiach jej zespół poradził sobie już lepiej i triumfował 3:0.

Co prawda Liga Narodów to jedynie etap przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu – igrzysk olimpijskich, ale gra biało-czerwonych może już napawać optymizmem. – Na pewno jest jeszcze sporo pracy, a przy okazji też małe braki kadrowe. Myślę jednak, że to wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedziała rozgrywająca polskiej kadry.

Szczególnie wygrane końcówki poszczególnych setów są dobrym prognostykiem. – Cieszę się, że udaje nam się wychodzić obronną ręką z trudnych, a czasem i nawet niemożliwych sytuacji. To może napawać dużym optymizmem – podkreśliła Wenerska.

IMPONUJĄCA SERIA

Do tej pory podopieczne Stefano Lavariniego nie przegrały jeszcze żadnego meczu w tegorocznej Lidze Narodów. Polki awansowały na wysokie, trzecie miejsce w rankingu FIVB.  Czy kolejnymi zwycięstwami zwiększa się jednak presja? – Od początku czujemy presję, nie zmieniły tego kolejne zwycięstwa. Presja jest z nami zawsze i chyba dobrze sobie z nią radzimy. Każda wygrana napędza nas do jeszcze większej pracy – zapewniła Katarzyna Wenerska.

W Arlington polska kadra straciła na razie tylko jednego seta, z Serbią. Dość pewnie siatkarki reprezentacji Polski wygrały z Koreą oraz właśnie Niemkami. Na zakończenie zmagań drugiego turnieju Ligi Narodów zespół prowadzony przez trenera Lavariniego zmierzy się z gospodyniami – Amerykankami.