Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kapitan wicemistrzów Europy na celowniku Resovii

Kapitan wicemistrzów Europy na celowniku Resovii

fot. Katarzyna Antczak

Co kilkanaście dni dowiadujemy się o nowych potencjalnych celach transferowych rzeszowian. Kolejnym siatkarzem, który według włoskich mediów znalazł się w kręgu zainteresowań drużyny z Podkarpacia, jest doświadczony reprezentant Słowenii Tine Urnaut.

Zapewne część tych informacji się nie sprawdzi, a być może część z nich to po prostu dziennikarskie plotki, ale lista życzeń Resovii jest imponująca. Mówi się o zainteresowaniu klubu Pawłem Zatorskim, Aleksandrem Śliwką, Maciejem Muzajem, Bartoszem Kwolkiem i Karolem Kłosem. Do tego ostatnio pisaliśmy o dołączeniu do tego spisu Kamila Rychlickiego. Teraz według Gian Luki Pasiniego rzeszowianie wzięli na celownik Urnauta.Informacja wydaje się prawdopodobna o tyle, że trener Resovii Alberto Giuliani doskonale zna słoweńskiego przyjmującego, bowiem pamiętajmy, że jest selekcjonerem słoweńskiej kadry, z którą zdobył srebrny medal mistrzostw Europy. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę z umiejętności zawodnika i ten niczym nie byłby w stanie trenera zaskoczyć.

Dodatkowo Urnaut nie jest siatkarzem, który na dłużej cumuje w klubie. W ciągu swojej 14-letniej zawodowej kariery zwiedził już 14 klubów. Co za tym idzie jego przejście do kolejnej drużyny wcale nie byłoby niczym zaskakującym. W swojej wędrówce dookoła świata o Polskę zahaczył już 10 lat temu, zna zatem polskie realia i być może teraz zobaczymy go w Rzeszowie.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved