Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Podobają mi się ruchy kadrowe Asseco Resovii

Jan Such: Podobają mi się ruchy kadrowe Asseco Resovii

fot. archiwum

– Przed rokiem Resovia popełniła błąd, kontraktując wielu wypalonych zawodników. Mówiłem, że źle się to skończy, ale nikt mnie nie słuchał. Teraz pod wodzą trenera Alberto Giulianiego będzie znacznie lepiej – powiedział o ruchach kadrowych w Asseco Resovii jej były zawodnik i szkoleniowiec, Jan Such.

Asseco Resovia Rzeszów jako jedna z pierwszych w PlusLidze przystąpiła do ofensywy transferowej. Klub z Podkarpacia ogłosił już pozyskanie mistrza świata – Fabiana Drzyzgi, co wzbudziło wiele komentarzy. Wiadomo już także, że do Rzeszowa po pobycie w Suwałkach wraca Nicolas Szerszeń, a w PlusLidze po przerwie ponownie zagra Robert Täht. Ponadto Asseco Resovia ściągnęła słoweńskiego przyjmującego Klemena Cebulja oraz Karola Butryna z Czarnych Radom. – Podobają mi się ruchy kadrowe klubu. Asseco Resovia w nadchodzącym sezonie znowu włączy się do walki o medale – ocenił były zawodnik i trener rzeszowskiego klubu, Jan Such.Przegląd Sportowy informuje, że Asseco resovia ma już gotowy skład. Mają w niej zagrać jeszcze doświadczony rozgrywający, Paweł Woicki, a także Michał Potera, który ostatnie sezony spędził w MKS-ie Będzin. Poza tym kilka nowych twarzy będzie na środku. Do Rzeszowa bowiem przeniosą się Jeffrey Jendryk (USA), Timo Tammemaa (Estonia) oraz Piotr Hain. Według Przeglądu Sportowego negocjacje zostały wstrzymane ze Stephenem Boyerem, ale być może zostaną jeszcze wznowione, bowiem klub chce się jeszcze wzmocnić na ataku.

Od kilku lat Asseco Resovia Rzeszów nie może wrócić do ligowej czołówki. Nie udało się jej to również w poprzednim sezonie. Mimo że miała dobrych siatkarzy, to nie stworzyła kolektywu. Nie dość, że nie znalazła się w czołowej ósemce, to zakończyła rozgrywki dopiero na przedostatnim miejscu w lidze. – Przed rokiem Resovia popełniła błąd, kontraktując wielu wypalonych zawodników. Mówiłem, że źle się to skończy, ale nikt mnie nie słuchał. I co? Zespół zajął kompromitujące 13. miejsce, a układ z prezesem Krzysztofem Ignaczakiem i trenerem Piotrem Gruszką zupełnie się nie sprawdził. Obaj byli kolegami z boiska i mieli kolegów w drużynie. To nie zadziałało. Teraz pod wodzą trenera Alberto Giulianiego będzie znacznie lepiej. Proszę to zapisać i zweryfikować moje słowa po sezonie – podkreślił Jan Such.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: opr. własne, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę