Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jakub Macyra: Trzeba teraz dać z siebie wszystko

Jakub Macyra: Trzeba teraz dać z siebie wszystko

W środę o godzinie 18:00 Jastrzębski Węgiel rozegra rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów z VfB Friedrichshafen. Aby przypieczętować awans do kolejnej rundy jastrzębianie potrzebują wygrać dwa sety. – Nastawiamy się na mecz, w którym zamykamy sprawę awansu do półfinału. Podejdziemy bardzo skoncentrowani, żeby wygrać te pierwsze dwa sety i również set numer trzy, żeby zaoszczędzić siły na przyszłe starcia w PlusLidze. Wydaje mi się, że wszystko pójdzie po naszej myśli – powiedział Jakub Macyra.

Jak powtórzymy półfinał, to będzie super, ale nie ukrywam, że chcemy awansować do finału, przebić wszystkie osiągnięcia – dodał środkowy jastrzębskiego zespołu. – Daty w kalendarzu lecą i coraz bliżej jest tych najważniejszych meczów, więc nastawiamy głowę na walkę o być albo nie być. Trzeba teraz dać z siebie wszystko.

W naszym przypadku spokój jest najlepszy. Wystarczy, że pokażemy swoją najlepszą siatkówkę i możemy być spokojni o wynik. Nie lekceważymy przeciwnika – dodał Rafał Szymura. – Przygotujemy się tak jak do każdego meczu, potrzebne nam są dwa wygrane sety. Zweryfikuje nas boisko. Mam nadzieję, że będzie dobrze i awansujemy dalej.

Sezon za chwilę wchodzi w najważniejszą część, dlatego trzeba łapać optymalną formę. Okazje do gry, które dostaję, chciałbym wykorzystać, pokazać trenerowi, że jestem gotowy na najważniejszą część sezonu – zadeklarował przyjmujący.

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa