Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jeden z niewielu takich meczów Projektu? Środkowy: Trener nie miał powodów, żeby brać przerwy

– W meczu przeciwko MKS-owi pokazaliśmy się z dobrej strony. Byliśmy lepsi w każdym elemencie siatkówki. Takie zwycięstwa jak to są dobrym prognostykiem przed kolejnymi starciami – powiedział Jakub Kowalczyk, środkowy PGE Projektu Warszawa po wygranej 3:0 w Będzinie.

szybko zakończyć mecz

PGE Projekt Warszawa podszedł do meczu z beniaminkiem z Będzina w pełni skoncentrowany. Od pierwszej piłki dało się zauważyć, że brązowi medaliści minionego sezonu nie zamierzają lekceważyć rywala. – Naszym celem było szybkie wygranie meczu, wiedzieliśmy, że na papierze jesteśmy lepsza drużyną. Trzy tygodnie temu zagraliśmy sparing z drużyną Będzina i też dosyć pewnie ich pokonaliśmy, czuliśmy że jesteśmy mocni i pokazaliśmy to. Jesteśmy w dobrej formie, naszym celem jest więcej meczów wygrywać niż przegrywać – powiedział Jakub Kowalczyk.

Drużyna z Będzina była tłem dla warszawian, przyjezdni dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. – Naszymi mocnymi elementami jest blok oraz zagrywka, staramy się je wykorzystać. Mamy wysokich zawodników w bloku i ich wykorzystujemy. Ponadto dobrze gramy w systemie blok – obrona. Pielęgnujemy te elementy na treningach, wykorzystujemy je w meczach. Ich musimy szukać w poszczególnych meczach – dodał siatkarz stołecznego klubu.

pozytywna energia

O przewadze drużyny z Warszawy świadczy fakt, że trener Piotr Graban nie wziął ani jednej przerwy na żądanie. Ponadto od drugiego seta na boisku pojawili się zmiennicy, którzy napędzili grę swojej ekipy. – Mecz toczył się pod naszą zupełną kontrolą, wynik spotkania był wyrównany w każdej partii do stanu 10:10, a później zaznaczyliśmy swoją przewagę. Trener nie miał powodów, aby brać przerwy. Dużo takich meczów nie będzie się zdarzało. Z drugiej strony nasi rywale potrafią grać, pokazali to kilku akcjach. Beniaminkowi nigdy nie gra się łatwo. Nasza drużyna jest budowana w ten sposób, ze nie ma dużo zmian. Poza tym wiemy, jak mamy reagować między sobą, wiemy co nam pomaga, a co nie. Zawsze gramy na pozytywnej energii. Te trzy mecze świadczą o naszym dobrym początku, trzeba być dobrej myśli, aby w kolejnych spotkaniach nam się wiodło ponieważ jak się coś zatnie to ciężko jest wyjść z dołka – zakończył środkowy Projektu.