Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Ten sezon traktujemy przyszłościowo

Jacek Nawrocki: Ten sezon traktujemy przyszłościowo

fot. Michał Szymański

– Chcę wprowadzić kilka nowych pomysłów jeżeli chodzi o zasady czytania w systemie blok-obrona i spróbujemy to również włączyć w pracę z tymi zawodniczkami. To skład perspektywiczny, ale zawierający już dziewczyny, które wcześniej grały podstawowe role w reprezentacji, a także siatkarki, które wchodziły do kadry już w tym turnieju w Apeldoorn. Są też takie zawodniczki, które często były z nami w szerokiej kadrze i te młode, o których myśleliśmy od dłuższego czasu przy powołaniach – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski siatkarek, Jacek Nawrocki.

W środę trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki ogłosił skład reprezentacji na zgrupowanie kadry, które rozpocznie się 4 czerwca w Szczyrku. – Ten sezon traktujemy przyszłościowo, perspektywicznie. Zaplanowaliśmy dużo pracy szkoleniowej, głównie nad techniką. Chcę wprowadzić kilka nowych pomysłów jeżeli chodzi o zasady czytania w systemie blok-obrona i spróbujemy to również włączyć w pracę z tymi zawodniczkami. To skład perspektywiczny, ale zawierający już dziewczyny, które wcześniej grały podstawowe role w reprezentacji, a także siatkarki, które wchodziły do kadry już w tym turnieju w Apeldoorn. Są też takie zawodniczki, które często były z nami w szerokiej kadrze i te młode, o których myśleliśmy od dłuższego czasu przy powołaniach, ale sądzę, że one wejdą w pełnym zakresie do reprezentacji już niebawem – opowiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski.Na liście brakuje jednak wielu zawodniczek, które stanowiły o sile zespołu podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy i turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich. Jakie są tego powody? – Rozmawialiśmy z dziewczynami, w niektórych przypadkach są to sprawy zdrowotne, w innych pozwolenie sobie na to, żeby ten sezon potraktować regeneracyjnie. Jest kilka przypadków, gdzie faktycznie dziewczyny przechodzą terapię lub rehabilitację. Uważam, że świetnie, że trafia się w tym momencie możliwość pracy z tymi zawodniczkami, ponieważ jeśli gonilibyśmy w tym momencie za wynikiem to ciężko byłoby taką pracę wykonać – wyjaśnił trener. – Proszę się nie doszukiwać żadnych podtekstów, rozmawiałem praktycznie ze wszystkimi dziewczynami i tak to ustaliliśmy – dodał Jacek Nawrocki.

W tym roku reprezentację Polski czekają tylko spotkania sparingowe. Z jakimi rywalkami zmierzą się Polki? – Bardzo bym chciał, żebyśmy nawiązali kontakt z Rosją, z Czechami. Mówimy tu o tych krajach sąsiadujących z Polską, ponieważ tylko taki transport jak na razie wchodzi w grę. Ta sytuacja się tak dynamicznie zmienia, że za miesiąc może być już zupełnie inaczej jeśli chodzi o umawianie sparingów. Bądźmy dobrej myśli i miejmy nadzieję, że pierwsza część zgrupowania, w której skupimy się na szkoleniu, na technice, na wprowadzaniu dziewczyn po przerwie skończy się tym, że będziemy mogli spuentować ciekawymi meczami z przeciwnikami spoza Polski – stwierdził trener.

W 2021 roku Polki czekają dwa turnieje, w maju rozpoczną zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów, a później wezmą udział w mistrzostwach Europy. – Tak jak już wielokrotnie powtarzałem ten zespół kształtuje się, swój trzon i jest coraz mocniejszy. Absolutnie nie będziemy traktować tych turniejów jako przejściowych do mistrzostw świata 2022, lecz każde następne zawody z udziałem reprezentacji Polski będą tymi najważniejszymi  – zakończył

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę