Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ilona Gierak postanowiła zakończyć siatkarską karierę

Ilona Gierak postanowiła zakończyć siatkarską karierę

fot. Łukasz Krzywański

Doświadczona przyjmująca Ilona Gierak, która ostatnie dwa sezony spędziła w pierwszoligowym Uni Opole, postanowiła zakończyć swoją karierę sportową. Brązowa medalistka mistrzostw Polski z Muszynianką z 2015 roku poinformowała o swojej decyzji w mediach społecznościowych.

Ilona Gierak jest wychowanką Nike Węgrów. W wieku 20 lat przeniosła się do Białegostoku, gdzie dwa sezony występowała w ekstraklasowej drużynie AZS-u. Potem reprezentowała barwy mieleckiej Stali, Legionovii a w 2013 roku wyjechała na jeden sezon do Francji, gdzie grała w AS Saint-Raphael VB.Po powrocie do Polski znalazła zatrudnienie w Muszynie i wraz z zespołem w 2015 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Potem przez dwa sezony występowała w Budowlanych Toruńm z którymi awansowała do Orlen Ligi. Sezon 2017-2018 spędziła we Wrocławiu, a potem przeniosła się do pierwszoligowego Uni Opole, gdzie grała dwa ostatnie sezony. Ten obecny, przedwcześnie przerwany był zarazem ostatnim w jej karierze. Niespełna 32-letnia siatkarka postanowiła zakończyć granie na profesjonalnym poziomie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę