Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Arka pewna awansu, ciekawie w Grodzisku Mazowieckim

II liga M: Arka pewna awansu, ciekawie w Grodzisku Mazowieckim

CHKS Arka Chełm wywiązuje się z roli faworyta. Wygrała już drugi mecz w turnieju półfinałowym w Poznaniu 3:0 i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego. O drugie z miejsc premiowanych awansem w niedzielę w korespondencyjnym pojedynku powalczą MCKiS Jaworzno i WKS Wieluń. Znacznie ciekawiej jest w Grodzisku Mazowieckim. W sobotę rozegrane zostały dwa tie-breaki i wciąż swoje szanse na awans mają trzy zespoły – Sparta, Anioły i AZS.

MCKiS Jaworzno dobrze otworzył pierwszy z sobotnich spotkań. WKS Wieluń starał się walczyć, ale przegrał pierwszą odsłonę do 20. Sytuacja szybko odmieniła się w kolejnych odsłonach. Co prawda na boisku nie brakowało ciekawych wymian, jednak w każdym z trzech kolejnych setów to wielunianie okazywali się lepsi od rywali. Statuetkę MVP odebrał Artur Zięba. Dzięki temu zwycięstwu wielunianie zdobyli szansę na awans do turnieju finałowego, bowiem zrównali się punktami z jaworznianami a MCKiS wyprzedza ich w tabeli tylko ze względu na lepsze ratio setów.

Mimo starań gospodarzy drugi mecz nie przyniósł większych emocji. Z seta na set siatkarze CHKS Arki Chełm coraz bardziej dominowali nad Eneą Energetykiem Poznań. Chełmianie zgodnie z przewidywaniami wygrali swój kolejny mecz bez straty seta. Tylko w inauguracyjnej odsłonie poznanianie zdołali przekroczyć barierę 20 punktów. Z bilansem setów 6:0 Arka prowadzi w tabeli i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego. Gospodarze natomiast pozostają na ostatnim miejscu w tabeli, bo wciąż nie udało im się ugrać nawet seta. Nagroda dla najlepszego zawodnika tego spotkania powędrowała do Patryka Szwaradzkiego.

Hutnik Kraków prowadził już 2:0 z Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa, ale nie zdołał dopisać do swojego konta zwycięstwa. Częstochowianie 25:23 wygrali trzeciego seta, zaś w czwartym zdominowali grę i triumfowali do 12. W tie-breaku również to siatkarze z Częstochowy okazali się lepsi i pozostali w grze o awans. Nagroda MVP trafiła do Jędrzeja Bąkiewicza. – W trzecim secie troszeczkę poprawiliśmy swoją grę, przez co Hutnikowi było o wiele ciężej. W dwóch pierwszych setach psuliśmy za dużo zagrywek i te proste błędy nam wpadały, ale od trzeciego seta było już o wiele lepiej i dzięki temu wygraliśmy – podsumował na łamach PilkaSiatkowaCom Bąkiewicz.

Jeszcze więcej emocji przyniósł drugi mecz. Gospodarze przy wsparciu licznie zgromadzonych kibiców walczyli z CUK Aniołami Toruń. Torunianie prowadzili 2:1, ale UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki doprowadziła do tie-breaka. W pojedynku nie zabrakło emocji, ale również decyzji sędziowskich, które głośno kontestowali zawodnicy obu drużyn. W piątym secie gospodarze prowadzili już 14:12, ale po walce na przewagi punkt na wagę zwycięstwa torunian asem zdobył Łukasz Kalinowski. Statuetkę MVP odebrał Jakub Skadorwa.