Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów SKS-u Hajnówka

I liga M: Komplet punktów SKS-u Hajnówka

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych podejmowali we własnej hali SKS Hajnówka. Miejscowi mieli swoje szanse na pozytywny wynik w tym meczu, jednak nie utrzymali prowadzenia w premierowej odsłonie i oddali rywalom inicjatywę. Wyżej notowani zawodnicy z Hajnówki udowodnili, że są bardziej doświadczoną drużyną i triumfowali w trzech setach.

Victoria PWSZ Wałbrzych zajmuje obecnie przedostatnią, 10. lokatę, w stawce drużyn na zapleczu PlusLigi. SKS Hajnówka jest z kolei o pięć miejsc wyżej. Różnicy tej nie było jednak widać w pierwszych akcjach spotkania, bowiem obie drużyny przez dłuższy fragment premierowej odsłony walczyły punkt za punkt. Gospodarze „złapali wiatr w żagle” i osiągnęli 3-4 oczka przewagi. Wydawało się, że rozstrzygną tę część meczu na swoją korzyść, ale nagle zaczęli popełniać proste błędy. W ich poczynania wkradła się nerwowość, co SKS wykorzystał. Przeciwnicy stopniowo odrabiali straty i zrobiło się 22:22. Miejscowi wygrali dwie kolejne akcje, ale chyba przestraszyli się możliwości prowadzenia w meczu, bowiem nie wykorzystali dwóch piłek setowych. Niewykorzystane okazje lubią się mścić, dlatego przyjezdni z Hajnówki triumfowali 27:25.

Nic dziwnego, że po takiej końcówce gospodarze nie mogli wrócić do swojego rytmu gry. O ile jeszcze na początku dotrzymywali kroku przeciwnikom, to szybko inicjatywę przejęli zawodnicy SKS-u. Ze stanu 8:6 zrobiło się 16:8. Podopiecznym Przemysława Michalczyka w końcówce udało się odrobić kilka oczek, ale o przełamaniu siatkarzy z Hajnówki nie było mowy i ci zwyciężyli do 21.

Nieco więcej emocji było w trzecim secie. Wałbrzyszanie rozpoczęli dobrze i nawet byli górą 8:5, ale radość z objęcia prowadzenia trwała zbyt krótko. SKS nie zamierzał przedłużać losów rywalizacji, doprowadził do remisu i w pełni kontrolował to, co działo się na boisku. Od stanu 16:14 aż do ostatniej wymiany nie pozwolili zawodnikom Victorii PWSZ Wałbrzych na zniwelowanie strat, pewnie triumfując w trzecim secie do 22, a w całym spotkaniu 3:0. Dla podopiecznych trenera Przemysława Michalczyka porażka z SKS-em Hajnówka może oznaczać pożegnanie się z marzeniami o play-off.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SKS Hajnówka 0:3
(25:27, 21:25, 22:25)