Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Guidetti pozostanie trenerem reprezentacji Szwecji

Guidetti pozostanie trenerem reprezentacji Szwecji

fot. Bogusław Krośkiewicz

Szwedzka federacja potwierdziła przedłużenie o rok kontraktu z dotychczasowym selekcjonerem Ettore Guidettim. Włoch poprowadzi szwedzkie siatkarki w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Włoski trener jest bratem jednego z najbardziej uznanych szkoleniowców na świecie Giovanniego Guidettiego. 

Dla szwedzkiej kadry kobiet będzie to drugi sezon pod wodzą Guidettiego i jeżeli przyjrzymy się ponad dwudziestoletniej karierze Włocha, to możliwe, że ostatnim, bowiem w całej swojej trenerskiej drodze Ettore nie prowadził żadnej drużyny dłużej niż dwa sezony.W czasie swojej kariery Guidetti zahaczył również o Polskę. W lutym 2015 objął zespół Legionovii w miejsce Roberta Strzałkowskiego i zajął z drużyną szóste miejsce w Orlen Lidze. W kolejnym sezonie nie było już tak różowo i już w grudniu Włoch pożegnał się z posadą.

Niemal całe swoje trenerskie życie Ettore Guidetti spędził prowadząc włoskie zespoły. Legionovia była pierwszą drużyną spoza Italii, którą trenował ten szkoleniowiec. Drugą jest właśnie obecnie kadra Szwecji.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved