Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Ryś: Podwyżka trenerowi Heynenowi się po prostu należy

Grzegorz Ryś: Podwyżka trenerowi Heynenowi się po prostu należy

fot. CEV

Umowa z trenerem Vitalem  Heynenem  została już oficjalnie przedłużona. – Myślę, że jest to bardzo dobra informacja, ale też takiego rozstrzygnięcia się spodziewaliśmy. Wiadomo, że w sytuacji, kiedy igrzyska olimpijskie zostały przełożone siłą rzeczy należało ten kontrakt przedłużyć – mówi trener Grzegorz Ryś.  Odniósł się on także do większej kwoty kontraktu selekcjonera. – Po dwóch latach pracy trener moim zdaniem może oczekiwać nieco innych warunków pracy, jemu się to po prostu należy – przyznał.

 

Grzegorz Ryś uważa, że podwyższenie kwoty kontraktu Vitala Heynena, który odkąd pracuje w Polsce z prawie każdej międzynarodowej imprezy przywiózł medal jest czymś, na co szkoleniowiec zasłużył. – Trener Heynen rozpoczynając pracę w Polsce powiedział, że jemu w tym momencie na pieniądzach nie zależy, ponieważ nic jeszcze nie osiągnął z tą reprezentacją. Po dwóch latach pracy trener moim zdaniem może oczekiwać nieco innych warunków pracy, jemu się to po prostu należy – podkreślił.  – Moment jest oczywiście nieszczególny, ponieważ w sytuacji, kiedy wszystkie federacje szukają oszczędności może to wyglądać jako coś trochę nie na miejscu. Pamiętajmy jednak, że jego zarobki były niższe od tych, jakie otrzymywali nasi poprzedni selekcjonerzy. Należy podejść do sytuacji z szacunkiem i wydaje się, że w tej chwili kwota, jaką zarabia jest adekwatna do statusu, który ma nasza siatkówka – dodał.

Pandemia koronawirusa wymusiła przełożenie igrzysk olimpijskich na rok 2021. Grzegorz Ryś nie widzi jednak w tym problemu, jeżeli chodzi o naszą reprezentację.  – Myślę, że nie jest to duża przeszkoda. Nasi zawodnicy są pozytywnie nastawieni, chętni do pracy i ten rok, który nam przyjdzie poczekać do igrzysk będzie wykorzystany właściwie. Czy nasza reprezentacja jest młoda, czy stara, to moim zdaniem nie ma sensu patrzeć każdemu zawodnikowi w metrykę. Wiemy, że oni szykują się do tych igrzysk już od kilku lat. Jest to dla nich cel, o którym mówią praktycznie w każdym wywiadzie. Cały czas starają się o nich myśleć i przygotować się do nich tak, aby walczyć o jak najwyższe cele. Dla młodych zawodników kolejny sezon ligowy będzie na pewno istotny, ponieważ będą zdobywali kolejne bezcenne doświadczenie, starsi z kolei mieli ostatnio więcej czasu na wypoczynek i na pewno będą lepiej przygotowani fizycznie, ale też i mentalnie – powiedział.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved