Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF U-20 M: Polacy pokonali Niemców i zajęli 5. miejsce

EYOF U-20 M: Polacy pokonali Niemców i zajęli 5. miejsce

Na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w słowackim Zvolenie reprezentacja Polski rywalizowała o 5. miejsce z zespołem narodowym Niemiec. Biało-czerwoni byli bliscy wygrania tego meczu w trzech setach. Ostatecznie w trzeciej partii ulegli rywalom, ale w kolejnej już postawili kropkę nad i. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tytus Nowik – 22.

Początek pierwszej partii należał do drużyny niemieckiej (8:6), jednak biało-czerwoni grali spokojnie i punkt po punkcie odrabiali straty. Od połowy seta mieli już minimalne prowadzenie, które zachowali do samego końca i ostatecznie wygrali do 22.

Zdecydowanie lepiej biało-czerwoni prowadzili grę w drugiej partii. Szybko uzyskali przewagę, która oscylowała w okolicach 4 punktów (16:12, 21:17). W końcówce zagrali jeszcze skuteczniej i zakończyli seta z siedmiopunktową przewagą (25:18). Ciekawy przebieg miała trzecia odsłona meczu. Niemcy od początku narzucili swój rytm gry, szybko uzyskali kilka punktów przewagi (8:3). Nasz zespół walczył jednak zacięcie i pod koniec seta zmniejszył straty do dwóch „oczek”. Niewiele zabrakło, aby biało-czerwoni doprowadzili do gry na przewagi. Ostatecznie jednak rywale triumfowali 25:23 i przedłużyli losy meczu.

Podrażnieni reprezentanci Polski w czwartym secie od pierwszych piłek grali skutecznie, punktował Piotr Śliwka. Biało-czerwoni szybko wyszli na prowadzenie 8:4 i utrzymywali kilka punktów przewagi do samego końca. Dobra gra doprowadziła ich do zwycięstwa 25:20 i w całym meczu 3:1.

Oba zespoły zaprezentowały podobny poziom w przyjęciu, jednak w ataku lepiej spisywali się biało-czerwoni. Polacy posłali też o dwa asy serwisowe więcej od rywali. Niemcy natomiast zaprezentowali się odrobinę lepiej w bloku.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Tytus Nowik – 22, który zanotował 53% skuteczności w ataku. Świetne spotkanie rozegrał Piotr Śliwka, autor 10 punktów, który odnotował aż 83% skuteczności w ataku. Ze swojego występu może być również zadowolony Jakub Majchrzak, który wywalczył 14 „oczek” (71% w ataku).

Niemcy – Polska 1:3
(22:25, 18:25, 25:23, 20:25)

Niemcy: Welsch (13 pkt.), Kvrzic (3), Herrmann (11), Klehm (4), Kunstmann (14),  Rupprecht (9), Kohn (libero) oraz Amedegnato, Nissen, Jung (3) i Breinbauer (2)
Polska: Majchrzak (14), Szymendera (1), Olszewski (12), Kubicki (3),  Nowik (22), Kufka (2), Hawryluk (libero) oraz Śliwka (10), Czerny i Nowak (3)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.