Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF U-20 M: Polacy pokonali Niemców i zajęli 5. miejsce

EYOF U-20 M: Polacy pokonali Niemców i zajęli 5. miejsce

Na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w słowackim Zvolenie reprezentacja Polski rywalizowała o 5. miejsce z zespołem narodowym Niemiec. Biało-czerwoni byli bliscy wygrania tego meczu w trzech setach. Ostatecznie w trzeciej partii ulegli rywalom, ale w kolejnej już postawili kropkę nad i. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tytus Nowik – 22.

Początek pierwszej partii należał do drużyny niemieckiej (8:6), jednak biało-czerwoni grali spokojnie i punkt po punkcie odrabiali straty. Od połowy seta mieli już minimalne prowadzenie, które zachowali do samego końca i ostatecznie wygrali do 22.

Zdecydowanie lepiej biało-czerwoni prowadzili grę w drugiej partii. Szybko uzyskali przewagę, która oscylowała w okolicach 4 punktów (16:12, 21:17). W końcówce zagrali jeszcze skuteczniej i zakończyli seta z siedmiopunktową przewagą (25:18). Ciekawy przebieg miała trzecia odsłona meczu. Niemcy od początku narzucili swój rytm gry, szybko uzyskali kilka punktów przewagi (8:3). Nasz zespół walczył jednak zacięcie i pod koniec seta zmniejszył straty do dwóch „oczek”. Niewiele zabrakło, aby biało-czerwoni doprowadzili do gry na przewagi. Ostatecznie jednak rywale triumfowali 25:23 i przedłużyli losy meczu.

Podrażnieni reprezentanci Polski w czwartym secie od pierwszych piłek grali skutecznie, punktował Piotr Śliwka. Biało-czerwoni szybko wyszli na prowadzenie 8:4 i utrzymywali kilka punktów przewagi do samego końca. Dobra gra doprowadziła ich do zwycięstwa 25:20 i w całym meczu 3:1.

Oba zespoły zaprezentowały podobny poziom w przyjęciu, jednak w ataku lepiej spisywali się biało-czerwoni. Polacy posłali też o dwa asy serwisowe więcej od rywali. Niemcy natomiast zaprezentowali się odrobinę lepiej w bloku.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Tytus Nowik – 22, który zanotował 53% skuteczności w ataku. Świetne spotkanie rozegrał Piotr Śliwka, autor 10 punktów, który odnotował aż 83% skuteczności w ataku. Ze swojego występu może być również zadowolony Jakub Majchrzak, który wywalczył 14 „oczek” (71% w ataku).

Niemcy – Polska 1:3
(22:25, 18:25, 25:23, 20:25)

Niemcy: Welsch (13 pkt.), Kvrzic (3), Herrmann (11), Klehm (4), Kunstmann (14),  Rupprecht (9), Kohn (libero) oraz Amedegnato, Nissen, Jung (3) i Breinbauer (2)
Polska: Majchrzak (14), Szymendera (1), Olszewski (12), Kubicki (3),  Nowik (22), Kufka (2), Hawryluk (libero) oraz Śliwka (10), Czerny i Nowak (3)