Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Warszawa: Dwa polskie duety z porażkami w eliminacjach

BPT Futures Warszawa: Dwa polskie duety z porażkami w eliminacjach

Turniej VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa ledwo się rozpoczął, a dwie polskie pary już zakończyły zmagania. Najpierw Justyna Tylutki i Justyna Kozłowska przegrały w jednostronnym pojedynku z Ukrainkami. Później ich los podzieliły Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny, które uległy w dwóch setach Litwinkom. Porażki Polek są równoznaczne z zamknięciem sobie drogi do turnieju głównego.

POKAZ SIŁY UKRAINEK

Czwartkowe eliminacje VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa otworzyło spotkanie Polek z Ukrainkami. Justyna Tylutki i Justyna Kozłowska w pierwszej rundzie trafiły na duet – Serdiuk/Romaniuk, który od początku postawił ciężkie reguły gry. Ukraińskie siatkarki od początku zdominowały rywalizację szybko wypracowując sobie solidną przewagę. Przeciwniczki górowały nad Polkami niemal w każdym elemencie, a ich mocną stroną przede wszystkim była zagrywka (aż 7 asów serwisowych). Liczne błędy i nieporozumienia nie sprzyjały gonieniu wyniku. Pierwszy set zakończył się rezultatem 21:15 na korzyść Ukrainek, w drugim oponentki odniosły jeszcze pewniejsze zwycięstwo – 21:10.
Justyna Tylutki zdobyła łącznie 7 punktów. Jej partnerka, Justyna Kozłowska dołożyła od siebie 3 ‘oczka’. Najskuteczniejsza w całym meczu okazała się Daria Romaniuk, autorka aż 13 punktów.

Serdiuk/Romaniuk (UKR) – Tylutki/Kozłowska (POL) 2:0
(21:15, 21:10)

LITWINKI POZBAWIŁY SZANS POLEK

Jako drugie na boisku VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa zameldowały się Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny. Rywalkami Polek na tym etapie były Litwinki – Karaliute/Andriukaityte. Początek gry był wyrównany, później do głosu na moment doszły biało-czerwone (6:6, 10:7, 13:10). W kolejnych akcjach górą były jednak oponentki, które konsekwentnie zaczęły budować przewagę – 18:15. Decydujący cios zadała Marija Karaliute, która udanym atakiem dała swojej parze wygraną i prowadzenie w całym spotkaniu (21:15). Drugi set to powtórka z rozrywki. Początkowo oba zespoły szły łeb w łeb, a gra obfitowała w dłuższe wymiany (3:3, 6:6). Wszystko popsuło się od stanu po 10, kiedy reprezentantki Polski zaczęły łapać zastój (15:12, 19:15). Ostatecznie set zakończył się wygraną Litwinek – 21:16, co przypieczętowało ich awans do drugiego etapu rundy eliminacyjnej.

Zuzanna Przybyszewska punktowała 8 razy (1 as, 4 bloki). Aleksandra Wolny była autorką 5 punktów. Wśród przeciwniczek aż 13 ‘oczek’ zdobyła Marija Karaliute, która ma za sobą znakomite zawody.

Karaliute/Andriukaityte (LTU) – Przybyszewska/Wolny (POL) 2:0
(21:15, 21:16)