Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Drugi dzień mistrzostw Polski seniorów w plażówce

Drugi dzień mistrzostw Polski seniorów w plażówce

fot. JAROSŁAW PRUSS

We Wrześni rozgrywane są ORLEN Mistrzostwa Polski Seniorów w Siatkówce Plażowej. Medalistów poznamy w niedzielę. W finale turnieju kobiet zagrają Katarzyna Kociołek i Marta Łodej z Jagodą Gruszczyńską i Aleksandrą Wachowicz.  Joanna Wiatr/Aneta Kaczmarek spotkają się z Kingą Legietą/Nicole Jochym w meczu o brązowy medal.

Wiatr i Kaczmarek oraz Gruszczyńska/Wachowicz miały krótszą drogę do czołowe czwórki. Ich rywalki musiały zagrać baraże. Legieta/Jochym wygrały z Jundził/Ceynowa 2:0 (23:21, 21:17), a Kociołek/Łodej z Justyną Łukaszewską/Izabelą Błasiak 2:0 (21:19, 21:11).Pierwszymi półfinalistami w turnieju mężczyzn zostali Piotr Kantor i Jakub Szałankiewicz, którzy wygrali z Marcinem Ociepskim i Michałem Kądziołą 2:1 (21:17, 18:21, 15:9). Jako drudzy do czołowej czwórki zakwalifikowali obrońcy tytułu Paweł Lewandowski/Jakub Zdybek. Zwyciężyli oni Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka 2:1 (21:19, 16:21, 15:8). Pokonani mają jeszcze jedną szansę w rywalizacji o awans do półfinału. Baraże odbędą się w niedzielę.

Z numerami pierwszymi do rywalizacji we Wrześni przystąpili Katarzyna Kociołek/Marta Łodej oraz Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz (wszyscy ORLEN Team). Z powodu różnych dolegliwości zdrowotnych nie grają Michał Bryl/Bartosz Łosiak, czwarty duet ostatniego kontynentalnego czempionatu oraz partner Kantora – Maciej Rudol.

Półfinały turnieju kobiet:

Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz – Kinga Legieta/Nicole Jochym 2:0
(21:18, 21:16)

Joanna Wiatr/Aneta Kaczmarek – Katarzyna Kociołek/Marta Łodej 0:2
(13:21, 10:21)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę