Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Doświadczony rozgrywający dołączył do Tonno Callipo Vibo Valentia

Doświadczony rozgrywający dołączył do Tonno Callipo Vibo Valentia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Davide Saitta ostatnie sezony spędził w Rawennie. Włoch zdecydował się na zmianę środowiska i w najbliższych rozgrywkach będzie występował w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

Doświadczony rozgrywający Davide Saitta ma w swoim siatkarskim CV wiele klubów z różnych krajów. W swoim dorobku ma medale mistrzostw Francji i Włoch oraz Puchar i Superpuchar Włoch. W 2006 roku w barwach Sisleya Treviso sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Trzydziestotrzylatek ostatnie dwa sezony bronił barw Bunge Rawenna. Teraz doświadczony siatkarz dołączył do Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.Jak wyjaśnił dyrektor sportowy klubu Saitta ma być ważnym elementem zespołu i wnieść do niego swoje doświadczenie. Rozgrywający związał się z ekipą Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia dwuletnim kontraktem. – Bardzo się cieszę, że dołączyłem do zespołu. Zawsze uważałem Calipo za poważny klub, niosący ważne wartości. Nie mogę się doczekać, aby zacząć nowy sezon, ponieważ ze względu na stan zdrowia zbyt długo byłem poza boiskiem – przyznał siatkarz.

Wcześniej klub poinformował o tym, że nowym szkoleniowcem zespołu został Valerio Baldovin. Przedostatnia drużyna poprzedniego sezonu ligi włoskiej przedłużyła kontrakt z amerykańskim przyjmującym Torey’em Defalco i Brazylijczykiem Aboubacarem Dramé Neto. Nieoficjalnie mówi się również o tym, że do zespołu ma dołączyć francuski przyjmujący Thibault Rossard, który ostatni sezon spędził w lidze tureckiej.

źródło: opr. własne, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę