Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Doświadczony rozgrywający dołączył do Tonno Callipo Vibo Valentia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Davide Saitta ostatnie sezony spędził w Rawennie. Włoch zdecydował się na zmianę środowiska i w najbliższych rozgrywkach będzie występował w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

Doświadczony rozgrywający Davide Saitta ma w swoim siatkarskim CV wiele klubów z różnych krajów. W swoim dorobku ma medale mistrzostw Francji i Włoch oraz Puchar i Superpuchar Włoch. W 2006 roku w barwach Sisleya Treviso sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Trzydziestotrzylatek ostatnie dwa sezony bronił barw Bunge Rawenna. Teraz doświadczony siatkarz dołączył do Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.Jak wyjaśnił dyrektor sportowy klubu Saitta ma być ważnym elementem zespołu i wnieść do niego swoje doświadczenie. Rozgrywający związał się z ekipą Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia dwuletnim kontraktem. – Bardzo się cieszę, że dołączyłem do zespołu. Zawsze uważałem Calipo za poważny klub, niosący ważne wartości. Nie mogę się doczekać, aby zacząć nowy sezon, ponieważ ze względu na stan zdrowia zbyt długo byłem poza boiskiem – przyznał siatkarz.

Wcześniej klub poinformował o tym, że nowym szkoleniowcem zespołu został Valerio Baldovin. Przedostatnia drużyna poprzedniego sezonu ligi włoskiej przedłużyła kontrakt z amerykańskim przyjmującym Torey’em Defalco i Brazylijczykiem Aboubacarem Dramé Neto. Nieoficjalnie mówi się również o tym, że do zespołu ma dołączyć francuski przyjmujący Thibault Rossard, który ostatni sezon spędził w lidze tureckiej.

źródło: opr. własne, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved