Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Statuetka MVP wiąże się z kosztami

Dawid Konarski: Statuetka MVP wiąże się z kosztami

fot. Sylwia Lis-Dubiel

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dosłownie „zdemolowała” w trzech setach zespół z Olsztyna. Ogromny wkład w sukces drużyny miał jej atakujący – Dawid Konarski, MVP piątkowego pojedynku. To już czwarta statuetka najlepszego gracza dla tego zawodnika, co jest tylko potwierdzeniem jego znakomitej dyspozycji.

Spodziewaliście się tak łatwej wygranej, czy raczej liczyliście na większy opór ze strony AZS-u?

Dawid Konarski: – Szczerze mówiąc, to zawsze nastawiamy się na dobrą grę przeciwnika, ale naszym nadrzędnym celem jest dobra gra. To dzisiaj wychodziło nam od początku. Weszliśmy agresywnie w spotkanie, co na pewno może cieszyć, zwłaszcza że po ostatniej przerwie niezbyt dobrze nam to wychodziło. Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów, bo to był nadrzędny plan, który udało się zrealizować.Kończyliście praktycznie każdą piłkę, przez co klub z Olsztyna nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Można powiedzieć, że prezentujecie się bez zarzutu, więc jak na dzień dzisiejszy ocenisz waszą formę?

Myślę, że z meczu na mecz staramy się robić jakiś mały kroczek do przodu. Dobrze rozgrywaliśmy pierwsze akcje, a jeżeli przeciwny zespół bronił nasze piłki, to musiał się naprawdę wykazać. Po skutecznych obronach rywale dostarczali nam piłkę za darmo, co było doskonałą okazją do powtórzenia akcji. Prawie każdą powtórkę zamienialiśmy w punkt, a to nas cieszy. Będziemy kontynuować tę pracę, bo to daje efekty. Teraz mamy dwa dni odpoczynku, a później przygotowujemy się do meczu z Częstochową. Będziemy chcieli dalej ulepszać naszą grę.

Zespół z Częstochowy to drużyna nieobliczalna, która w każdej chwili może zaskoczyć swojego przeciwnika. Jak wyglądają wasze przygotowania do tego pojedynku?

Zaczniemy się przygotowywać od poniedziałku, bo jak już wcześniej wspomniałem, weekend mamy wolny. Częstochowska drużyna na początku sezonu grała na pewno słabiej. Dopiero teraz zaczęła się rozkręcać. My wykonamy swoją pracę jak najlepiej i wyjedziemy w sobotę na boisko po to, aby zwyciężyć za trzy punkty. Dyspozycję rywali z Częstochowy tak naprawdę zweryfikuje mecz, więc musimy poczekać do soboty.

Dla ciebie jest to już czwarte wyróżnienie MVP w tym sezonie. Czy ma to dla ciebie jakiekolwiek znaczenie, czy po prostu chcesz dać od siebie zespołowi jak najwięcej, nie zważając na te nagrody?

Myślę, że na pewno ogólna dyspozycja zespołu jest najważniejsza. Statuetka MVP wiąże się z kosztami postawienia pizzy, a to już jest czwarta w tym sezonie i nie wiem, co będzie dalej. (śmiech) Jest to miłe wyróżnienie, ale uważam, że niezależnie od tego, który z nas dostaje tę statuetkę, to wszyscy cieszymy się z końcowego rezultatu, a dzisiaj z trzech punktów. Chcemy zdobywać możliwie jak najwięcej oczek, by do fazy play-off przystąpić z jak najlepszym dorobkiem punktowym.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Wywiady

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved