Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Schulz: Brakowało nam pewności siebie

Damian Schulz: Brakowało nam pewności siebie

fot. indykpolazs.pl

– Potrzebujemy czasu. Mamy jeszcze kilka tygodni do początku sezonu, więc mam nadzieję, że na pierwszy mecz ligowy będziemy naprawdę dobrze przygotowani – powiedział Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn pierwsze mecze kontrolne. Podopieczni Daniela Castellaniego wzięli udział w Memoriale Józefa Gajewskiego, w którym zmierzyli się ze Ślepskiem Malow Suwałki oraz Treflem Gdańsk. Na swoim koncie zanotowali jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Mimo że w ich grze było widać sporo niedokładności, to cieszyli się, że już wrócili do grania.– W pierwszym meczu towarzyszyło nam dziwne uczucie, bo po tak długiej przerwie ciężko się grało. Trzeba było wszystko przezwyciężyć oraz wdrożyć się do grania po przerwie. W drugim meczu już było widać, że w tych momentach, w których popełnialiśmy błędy w pierwszym meczu, poprawiliśmy się i nasza gra wyglądała już znacznie lepiej. Wydaje mi się, że z meczu na mecz będziemy coraz pewniejsi w każdym zagraniu. Sam po sobie czułem, że brakowało nam pewności siebie w tych pierwszych meczach – ocenił atakujący akademików Damian Schulz.

Daniel Castellani na początku obu meczów desygnował do boju taki sam skład, ale w trakcie meczów wprowadzał na parkiet chociażby Dawida Wocha, Remigiusza Kapicę oraz Robberta Andringę. Jednak akademicy wciąż muszą się zgrywać, bowiem stanowią praktycznie nową drużynę. Wierzą, że od pierwszej serii gier w PlusLidze będą prezentowali wysoki poziom, a co za tym idzie – będą stanowili zagrożenie dla innych ekip. – W zestawieniach, w których graliśmy na boisku, było czasami sześciu, siedmiu zawodników, którzy wcześniej nigdy ze sobą nie grali. Dlatego potrzebujemy czasu. Mamy jeszcze kilka tygodni do początku sezonu, więc mam nadzieję, że na pierwszy mecz ligowy będziemy naprawdę dobrze przygotowani – zakończył Damian Schulz.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved