Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U18: Czeszki okazały się za mocne. Polkom pozostaje walka o jak najwyższe miejsce

Plażowe ME U18: Czeszki okazały się za mocne. Polkom pozostaje walka o jak najwyższe miejsce

Po porannym sukcesie Polki czekało kolejne spotkanie. W kolejnej rundzie przeciwniczkami Zuzanny Przybyszewskiej i Aleksandry Wolnej były Czeszki. Duet – Ebertova/Knoblochova całkowicie zdominował pojedynek, wygrywając pewnie w dwóch setach. Dla biało-czerwonych nie jest to jednak koniec turnieju, gdyż dalej pozostają w grze o jak najlepsze miejsce z pozostałymi przegranymi parami.

DOMINACJA FAWORYZOWANYCH CZESZEK

Reprezentantki Polski udanie zainaugurowały sobotnie zmagania, wygrywając w rundzie 24 ze Słowaczkami. Aby myśleć o większym sukcesie biało-czerwone musiały przebrnąć przez rundę 16, w której znalazły się duety zwycięskie w fazie grupowej i wcześniejszym etapie. Przeciwniczkami Polek na tym etapie zostały Czeszki – Ebertova/Knoblochova.

Mecz od początku nie układał się po myśli biało-czerwonych. Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny dały się zdominować rywalkom już w pierwszych akacjach. Rozpędzone Czeszki natomiast mknęły przed siebie, z każdą minutą zyskując na pewności. Oponentki skutecznie wywierały presję na Polkach zagrywką, utrudniając im przyjęcie. Gdy już reprezentantki Polski dochodziły do szansy w ataku, nie były w stanie wykorzystać swoich szans. Ostatecznie pierwszy set szybko padł łupem Czeszek, które wygrały 21:12. Jeszcze gorzej w wykonaniu polskiego duetu wyglądała druga odsłona spotkania, oddana wynikiem 8:21.

Ponownie biało-czerwone dopadła niemoc w ofensywie. Taki obrazek oglądaliśmy już w ostatnim meczu fazy grupowej, wówczas spotkanie padło łupem Greczynek, a Polki zdobyły w ataku tylko 4 ‘oczka’. Tym razem sytuacja była jeszcze gorsza, bowiem polskie siatkarki w ofensywie ugrały tylko 2 punkty. Dobrze zagrały w bloku, ale dały się rywalkom zdominować na zagrywce. Najwięcej zdobyczy punktowych biało-czerwonym przyniosły błędy Czeszek. Znakomite zawody rozegrała Amalie Ebertova, która zdobyła 17 punktów, czterokrotnie punktując zagrywką.

Ebertova/Knoblochova (CZE) – Przybyszewska/Wolny (POL) 2:0
(21:12, 21:8)

Czeszki jako jedne z faworytek turnieju pokazały klasę. Porażka biało-czerwonych jest równoznaczna z odpadnięciem z turnieju. Wciąż pozostaje jednak walka o jak najwyższe miejsce w tabeli końcowej.