Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: W finale Polki słabsze od Greczynek

Continental Cup: W finale Polki słabsze od Greczynek

fot. FIVB

Polska kadra siatkarek plażowych po raz kolejny uległa Greczynkom na turnieju Continental Cup w Izmirze, przegrywając finałową rywalizację 0:2. Pierwsze spotkanie duet Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek oddał walkowerem z powodu kontuzji. W drugim meczu para Agata Ceynowa i Marta Łodej przegrała 1:2.

Od początku meczu inicjatywa była po stronie Panagioty Karagkouni i Vasiliki Arvaniti, jednak duet Ceynowa/Łodej nie pozwalał rywalkom się zdominować i szybko doprowadzały do wyrównania za każdym razem, gdy przeciwniczki odskakiwały na dwa punkty (7:7). Dopiero blok na Marcie Łodej pozwolił siatkarkom z Grecji powiększyć przewagę do “trzech” oczek (11:8). Sprytne zagrania Agaty Ceynowej pozwoliły Polkom wyrównać (14:14), a następnie objąć prowadzenie (20:16). W końcówce popełniły one kilka błędów i o wyniku decydowała gra na przewagi, w której ostatecznie lepsza okazała się para Łodej/Ceynowa po bloku w wykonaniu Ceynowej (22:20).Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęły Greczynki (5:2). Po błędzie Łodej różnica wynosiła już cztery punkty, a po asie serwisowym Panagioty Karagkouni pięć (11:6). Polki miały spore problemy ze skończeniem ataku, natomiast ich rywalki wykorzystywały wszystkie proste błędy, które popełniał duet Ceynowa/Łodej (16:8). Greczynki bez większych problemów triumfowały 21:12.

Polki mocno otworzyły tie-breaka i po efektownym ataku Łodej prowadziły już 4:1. Duet z Grecji szybko doprowadził do wyrównania przy zagrywce Karagkouni (4:4). Dość szczęśliwe uderzenie w jej wykonaniu dało im chwilową przewagę (8:6). W końcówce dystans wzrósł do trzech punktów – Greczynki nie wypuściły już zwycięstwa z rąk, a przypieczętował je blok w wykonaniu  Karagkouni (15:11).

Polska – Grecja 0:2

Ceynowa/Łodej [POL] – Arvaniti/Karagkouni [GRE] 1:2
(22:20, 12:21, 11:15)

Wojtasik/Kociołek [POL] – Manavi/Klepkou [GRE] 0:2
walkower

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę