Strona główna » Chińska rozgrywająca zakończyła przygodę w Chemiku

Chińska rozgrywająca zakończyła przygodę w Chemiku

Chemik Police – Facebook

fot. PressFocus

Klub Chemik Police poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zakończył współpracę z Xia Ding. Aktualnie nie jest jeszcze znana przyszłość chińskiej rozgrywającej.

Xia Ding to 34-letnia zawodniczka pochodząca z Chin. Siatkarka występuję na pozycji rozgrywającej i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Wraz z reprezentacją zwyciężyła dwa Puchary Świata, brąz mistrzostw świata oraz złoto olimpijskie. Przez niemal całą swoją karierę spędziła w jednym chińskim klubie Liaoning Donghua (2013-2023).

Polska przygoda

W sezonie 2023/2024 chińską rozgrywającą polscy kibice mogli zobaczyć w barwach Chemika Police. Chinka zamknęła skład polickiej drużyny tuż przed startem rozgrywek. Rozgrywająca dobrze wpasowała się w drużynę, dokładając swoją cegiełkę do późniejszego zdobycia mistrza Polski. W trakcie minionego sezonu wystąpiła w 17 meczach TAURON Ligi, zdobywając w nich łącznie 6 punktów. Po zakończeniu rozgrywek klub z Polic oraz zawodniczka postanowili nie kontynuować współpracy. O jej zakończeniu drużyna poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

PlusLiga

  • Rewelacyjne widowisko w Jastrzębiu-Zdroju. Kolejny zespół odpadł z walki o puchar

    Rewelacyjne widowisko w Jastrzębiu-Zdroju. Kolejny zespół odpadł z walki o puchar

  • Prezydent podjął decyzję. Trener zostaje!

    Prezydent podjął decyzję. Trener zostaje!

  • PlusLiga. Tylko lekki falstart. Bez niespodzianki w Bełchatowie

    PlusLiga. Tylko lekki falstart. Bez niespodzianki w Bełchatowie