Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Chinki zagrały z Japonkami, a Chińczycy… z Japończykami

Chinki zagrały z Japonkami, a Chińczycy… z Japończykami

fot. fivb-org

Reprezentacje Japonii i Chin rozegrały dwa mecze towarzyskie. W jednym zagrali siatkarze, w drugim siatkarki. Wszystko w ramach Tokyo Challenge Cup, choć przy okazji zespoły otworzyły Ariake Arena, która została zbudowana na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Mimo że był drugi w harmonogramie, mecz między kobiecymi reprezentacjami Japonii i Chin przyciągnął więcej uwagi niż męski pojedynek zespołów narodowych tych dwóch krajów. Głównie ze względu na pojawienie aktualnych mistrzyń olimpijskich. Chinki w tym roku będą bronić złota wywalczonego w Rio de Janeiro. Wtedy w finale pokonały Serbię.Zawodniczki trenowane przez Lang Ping, które przygotowują się już do igrzysk, zagrały razem ze swoimi największymi gwiazdami Zhu Ting, Li Yingying, Zhang Changning. Chinki wygrały to spotkanie 3:0 (25:16, 25:18, 31:29). Był to pierwszy międzynarodowy występ Chinek od 580 dni.

W pojedynku męskich drużyn wynik był wręcz przeciwny – Japonia pokonała Chiny, które nie zakwalifikowały się do igrzysk olimpijskich. Mecz zakończył się jednak dopiero w tie-breaku. Japończycy wygrali w setach: 21:25, 25:21, 23:25, 25:18 i 15:8.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę