Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > TL: W Policach na remis. KS Piła postawiła się mistrzyniom Polski

TL: W Policach na remis. KS Piła postawiła się mistrzyniom Polski

Przygotowania do nowego sezonu TAURON Ligi oraz I ligi kobiet wkraczają w decydującą fazę, a drużyny czekają częste sparingi. W czwartkowe popołudnie Chemik Police zmierzył się Klubem Siatkarskim Piła. Po czterech setach spotkanie kontrolne zakończyło się remisem.

WYRÓWNANY POCZĄTEK

Sparing pomiędzy Chemikiem Police a Klubem Siatkarskim Piła był doskonała okazją do sprawdzenia formy obu drużyn. Ligi niedługo wystartują, a zespoły czekają ciężkie miesiące. Klub aktualnych mistrzyń Polski ma swoje problemy, które z pewnością dadzą o sobie znać w ekstraklasie, mimo wszystko nie jest na całkowicie straconej pozycji. Drużyna z Wielkopolski natomiast zapowiada odważną grę, walkę o finały I ligi i być może awans do elity, w której zespołu z Piły od lat brakuje.

Początek spotkania kontrolnego należał do aktualnych mistrzyń Polski. Podopieczne trenera Dawida Michora bardzo pewnie weszły w mecz, okazując się skuteczniejszymi na dystansie. Wypracowana przewaga pozwoliła im na spokojne dokończenie seta i wygraną 25:20. Druga część spotkania to już lepsza gra pilskiego zespołu, która przełożyła się na zwycięstwo (25:22).

WIĘCEJ PYTAŃ NIŻ ODPOWIEDZI

Po dwóch wyrównanych setach nastąpił pewien regres. Trzecia partia szybko padła łupem policzanek, które znacznie lepiej prezentowały się w ataku. Gospodynie kończyły piłki, nie miały także problemów w zagrywce i skutecznie korzystały z potknięć rywalek (25:18). Prawdziwym zaskoczeniem może być natomiast rezultat czwartej odsłony pojedynku, którą błyskawicznie zwyciężyły przyjezdne, pokonując multimedalistki mistrzostw Polski do 10. Mecz zakończył się remisem, a drużyny czekają wkrótce kolejne wyzwania.

TAURON Liga startuje 27 września. Policzanki swój pierwszy mecz rozegrają dzień później na wyjeździe. Naprzeciwko nich stanie wówczas drużyna z Kalisza. Tydzień wcześniej mistrzynie Polski zagrają z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała o Superpuchar Polski. W sobotę, 28 września wystartują także rozgrywki I ligi, gdzie już w pierwszej kolejce drużyna z Piły zagra z beniaminkiem, EASY WRAP Volley Kobyłka.

Chemik Police – Enea Klub Siatkarski Piła 2:2
(25:20, 22:25, 25:18, 10:25)