Chemik Police ogłosił oficjalnie trzeci transfer. Do drużyny dołączyła młodzieżowa reprezentantka Polski. Na środku zagra Maja Koput.
Duże zmiany
Po minionym sezonie klub z Polic przechodzi spore zmiany. Drużynę opuściło siedem zawodniczek, w tym te stanowiące trzon zespołu, m.in. Martyna Grajber-Nowakowska, która udała się do ligi tureckiej. Do Developresu Rzeszów przeniosła się Dominika Pierzchała. Jak do tej pory Chemik pochwalił się dwiema nowopozyskanymi siatkarkami. Na pozycji atakującej i przyjmującej. Przyszedł czas na kolejną, tym razem środkową.
Idzie młodość
W TAURON Lidze swój pierwszy sezon w karierze rozegra młodzieżowa reprezentantka Polski – Maja Koput. Środkowa jest wychowanką UKS Szamotulanina Szamotuły i ostatnio broniła barw SMS PZPS Spała. Mająca 190 cm wzrostu siatkarka to kolejna młoda zawodniczka w szeregach ekipy trenera Michora. Kontrakt z Chemikiem przedłużyła bowiem 23-letnia rozgrywająca Katarzyna Partyka, a także młoda liderka zespołu Julia Orzoł (22 lata).
Aktualnie Maja Koput rywalizuje z polską kadrą w Chorwacji, gdzie trwają mistrzostwa świata do lat 19.
Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi