Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Były kadrowicz trenerem kobiecej reprezentacji Portoryko

Były kadrowicz trenerem kobiecej reprezentacji Portoryko

fot. FIVB

Kobieca reprezentacja Portoryko ma nowego trenera. Wieloletni rozgrywający męskiej kadry – Fernando Morales zastąpił na tym stanowisku Jose Mielesa. – Jesteśmy podekscytowani, że Fernando przyjął propozycję. To utalentowany, młody trener, który wie, jak rozmawiać z zawodniczkami – podkreślił Cesar Trabanco, prezydent federacji. – Jesteśmy przekonani, że to właściwy trener, który wprowadzi nasz plan w życie i podniesie poziom siatkówki w naszym kraju.

Za 38-letnim Moralesem wieloletnia międzynarodowa kariera siatkarska. W latach 2001-2014 regularnie reprezentował swój kraj w zespole narodowym, sprawując również funkcję kapitana.Wraz z reprezentacją wziął udział w trzech edycjach Ligi Światowej, dwukrotnie w mistrzostwach świata i raz w Pucharze Świata.

Marzeniem każdego sportowca jest reprezentowanie swojego kraju, a ja miałem okazję robić to ponad 10 lat – przyznał Fernando Morales.Spełnieniem kolejnego marzenia jest objęcie funkcji trenera kadry. Mamy duże wsparcie byłych graczy, to dla mnie duża rzecz, razem możemy osiągnąć wspaniałe cele, nad którymi zamierzamy ciężko pracować. 

W klubowej karierze Fernando Morales reprezentował kilkanaście drużyn na całym świecie, m.in. Hypo Tirol Innsbruck, Aon hotVolleys Vienna, Plataneros de Corozal czy Enisey Krasnoyarsk. W 2018 roku zdecydował się zawiesić buty na kołku.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved