Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Francuzi zgodnie: Granie w takich warunkach jest niesamowite

Francuzi zgodnie: Granie w takich warunkach jest niesamowite

Kadra Francji po bardzo zaciętym meczu pokonała reprezentację Polski 3:2. Tym samym to trójkolorowi zagrają z Japonią o złoto Ligi Narodów. Wygranym tie-breakiem Francuzi uciszyli na chwilę ponad 11 tysięcy kibiców zebranych w łódzkiej Atlas Arenie. Podopieczni Andrei Gianniego w pomeczowych rozmowach zgodnie podkreślali, że bardzo lubią grać w takich warunkach.

Z SZACUNKIEM DO RYWALA

Wejście rozgrywającego Antoine’a Brizarda podobnie jak na igrzyskach olimpijskich w Tokio zmieniło obraz gry Francuzów. Widać było, że jego zespół żyje również energią z trybun hali. – Takie chwile, jak tamten tie-break mi się bardzo podobają. Polacy wrócili do dobrej zagrywki, więc możliwość takiej odpowiedzi w takiej chwili mi się bardzo podobała. Ta publiczność jest niesamowita. Bardzo mi się podoba to, że wspierają swój zespół i przy tym zachowują bardzo duży szacunek dla rywali – podkreślił Brizard.

NAS TO NAKRĘCA

Andrea Giani zszokował polskich kibiców wyborem pary atakujących. Kontuzja kostki, której pod koniec sezonu klubowego nabawił się atakujący Asseco Resovii, Stephen Boyer, wykluczyła go z gry również w rozgrywkach kadrowych. Szansę dostał więc grający na co dzień we włoskim Cisterna Volley Theo Faure. Francuz przedstawił się polskim kibicom, pojawiając się na boisku w połowie drugiego seta. – Cały czas nie mogę się uspokoić. Atmosfera na meczu była fantastyczna. Zwłaszcza w tie-breaku. Pokonanie Polski w takich warunkach było niesamowite. Myślę, że nasz zespół taka sytuacja dodatkowo nakręca. Spotkanie dodatkowo nam jako drużynie pomogło nabrać trochę większej pewności siebie. Chcieliśmy zbudować ekipę, w której ktoś wejdzie z ławki i zrobi różnicę. To właśnie udało zrobić. Igrzyska olimpijskie w Paryżu to będzie coś niesamowitego – mówił Faure kilka minut po ostatniej piłce półfinału.

Czas na medalowe rozstrzygnięcia. O brązowy medal zagrają ze sobą Polska i Słowenia. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Finałowe starcie pomiędzy Francją a Japonią zaplanowane jest na godzinę 20:00. Ceremonia medalowa rozpocznie się dopiero po zakończeniu meczu o złoto.