Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Kraków: Brożyniak i Janiak z dwoma zwycięstwami, ale nie wszystkim się wiodło

BPT Futures Kraków: Brożyniak i Janiak z dwoma zwycięstwami, ale nie wszystkim się wiodło

Po udany początku dnia Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak przedłużyli zwycięską serię. Biało-czerwoni pokonali Litwinów – Juchnevic/Vasiljev 2:0. Mniej szczęścia mieli Jakub Krzemiński oraz Szymon Pietraszek, którzy również turniej rozpoczęli od wygranej. Niemniej w drugi spotkaniu fazy grupowej okazali się słabi od Austriaków – Friedl F./Huber A., przegrywając w dwóch setach.

W durgim spotkaniu fazy grupowej Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak zmierzyli się z Litwinami – Juchnevic/Vasiljev. Polacy niesieni porannym zwycięstwem nad Czechami – Waber/Jezek (27:25, 23:21), słusznie liczyli na kolejną wygraną. W obu setach reprezentanci Litwy starali się dotrzymać kroku biało-czerwonym. Nie było to jednak łatwe, zwłaszcza gdy popełnia się tak dużo błędów. Rozpędzeni Brożyniak i Janiak mknęli przed siebie, w pierwszym secie zwyciężając 21:17, w drugim niemal analogicznie – 21:16. Polakom dużo ułatwiło aż 20 błędów własnych przeciwników. Oprócz  tego biało-czerwoni skuteczniejsi byli na siatce, często grając wyblokiem. Artur Vasiljev zdobył 11 punktów, tyle samo dał swojemu zespołowi Piotr Janiak. Jędrzej Brożyniak zakończył zawody z dorobkiem 10 'oczek’ na koncie.

Brożyniak/Janiak (POL) – Juchnevic/Vasiljev (LTV) 2:0

(21:17, 21:16)

austriacy zmorą polskich duetów

Rywalami Jakuba Krzemińskiego i Szymona Pietraszka w drugim meczu grupowym był austriacki duet – Friedl F./Huber A., który wczoraj w eliminacjach wyrzucił z gry inną polską parę – Wanat/WarychZ pierwszego spotkania biało czerwoni wyszli zwycięsko, pokonując reprezentantów RPA – Danilo/Williams 2:1 (16:21, 21:12, 15:10). Wymagające spotkanie było jednak dobrym przetarciem na początek turnieju.

Pojedynek z Austriakami wyglądał inaczej bowiem Polacy zdołali w obu setach przejąć kontrolę i zamknąć wynik spotkania w dwóch setach. W pierwszej odsłonie spotkania przeciwnicy nie pozwalali biało-czerwonym na zbyt dużo, starając się w końcówce wywrzeć presję na Polakach. Ta sztuka się nie udała i chwilę później Austriacy musieli uznać wyższość Krzemińskiego i Pietraszka, przegrywając 19:21. W drugim secie zbudowana w trakcie przewaga dała Polakom swobodę gry. Biało-czerwoni zdominowali rywali w niemal każdym elemencie. Dodatkowo reprezentujący Austrię zawodnicy coraz częściej popełniali błędy. Druga partia także padła łupem Polaków, którzy tym razem zwyciężyli 21:16.

Najwięcej punktów w całych zawodach, bo aż 15, zdobył znakomicie dysponowany Felix Friedl. Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek punktowali po 10 razy.

Krzemiński/Pietraszek (POL) – Friedl F./Huber A. (AUT) 0:2

(19:21, 16:21)

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Orlen Paliwa.