Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Beniaminek TAURON ligi z nową środkową

Beniaminek TAURON ligi z nową środkową

fot. Michał Szymański

Joker Świecie ogłosił transfer kolejnej zawodniczki. Do składu dołączyła Katarzyna Urbanowicz. Środkowa, która wcześniej występowała w Wiśle Warszawa, zamknęła skład beniaminka ekstraklasy.

Katarzyna Urbanowicz urodziła się 20 marca 1996 roku w Gdańsku, gdzie zaczęła swoją przygodę z siatkówką – najpierw w drużynie szkolnej, a później od 1 klasy gimnazjum w Gedanii Gdańsk. Nowa środkowa Jokera Świecie może pochwalić się wysokimi wynikami w rozgrywkach młodzieżowych. Wraz z Gedanią Gdańsk zdobyła wiele medali mistrzostw Polski kadetek i juniorek. Następnie grając w młodej lidze z drużyną Atom Trefl Sopot zdobyła mistrzostwo Młodej Ligi Kobiet.



Kolejnymi klubami środkowej były Nike Węgrów, PSPS Chemik Police, Karpaty Krosno, Enea Energetyk Poznań. Ostatni sezon Katarzyna Urbanowicz spędziła w drużynie ze stolicy, Wiśle Warszawa. Jako środkowa nie stawia wielkich celów, jak podkreśla – chciałaby powoli poprawiać swoją grę aby móc stanowić o sile zespołu ze Świecia.

Katarzyna Urbanowicz o miejsce w szóstce będzie rywalizować z Pauliną Brzoską, Magdaleną Jurczyk i Aleksandrą Muszyńską.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved