Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Tlaxcala: Polskie pary przepadły w kwalifikacjach

Beach Pro Tour Tlaxcala: Polskie pary przepadły w kwalifikacjach

Dwie z czterech polskich par przebrnęły przez I rundę kwalifikacji do turnieju głównego Beach Pro Tour, rozgrywanego w meksykańskiej Tlaxcali. Niestety, w II rundzie swoje mecze przegrały Katarzyna Kociołek i Melania Marcinowska oraz Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. Oznacza to, że w rozpoczynającym się dziś turnieju głównym Polskę reprezentować będzie tylko jedna para – Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Nasza jedyna żeńska para w Meksyku – Melania Marcinkowska i Katarzyna Kociołek, po wygranej w I rundzie kwalifikacji z rywalkami z USA, w II rundzie wpadła na siostry Megan McNamara i Nicole McNamara z Kanady.

Od początku rywalki bardzo dobrze spisywały się w ataku i szybko wyszły na prowadzenie 7:3. Świetne ataki Nicole McNamara spowodowały, że na przerwie technicznej siatkarki z Kanady prowadził już 14:7, a potem powiększały swoją przewagę. Cztery asy serwisowe Kanadyjek i bezradność naszych siatkarek spowodowały, że przeciwniczki wygrały tego seta do 11. W drugiej partii po wyrównanym początku Kanadyjki odskoczył na dwa punkty (7:5) i znów rozpoczęły się problemy Polek na siatce. Przewaga rywalek rosła (14:8, 17:11), potem biało-czerwone nie były już w stanie zdobyć punktu i znów przegrywając wysoko do 11 pożegnały się z turniejem.

II runda kwalifikacji:
Megan/Nicole CAN – Kociołek/Marcinowska POL 2:0
(21:11, 21:11)

Paweł Zdybek i Jakub Lewandowski, którzy w I rundzie kwalifikacji dość niespodziewanie pokonali wyżej notowanych braci Grimalt reprezentujących Chile, na równie groźnych rywali trafili w II rundzie. W walce o awans do turnieju głównego przyszło im się zmierzyć z Pedro Solbergiem i Arthurem Diego Mariano Lanci z Brazylii.

Początek spotkania był niezwykle zacięty i po chwilowej niewielkiej przewadze rywali biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 14:12. Polacy zdominowali rywali powiększając przewagę (17:13) i ostatecznie wygrali pierwszego seta do 16. Nasi siatkarze równie dobrze rozpoczęli drugą partię, w której prowadzili już 7:5. Tym razem Brazylijczycy odrobili jednak straty i to oni wyszli na prowadzenie 14:13. Kolejne trzy wymiany wygrane przez Canarinhos przesądziły rolę tej partii. Arthur i Pedro Solberg wygrali drugiego seta 21:16 i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii Zdybek i Lewandowski prowadzili już 5:3, potem 10:7. Przy stanie 12:9 dla biało-czerwonych wydawało się, że nie wypuszczą już wygranej z rąk. Stało się jednak inaczej i Brazylijczycy odrobili tę stratę, a w samej końcówce przeważyło ich doświadczenie. Arthur i Pedro Solberg wygrali 15:13, eliminując naszych reprezentantów z turnieju.

Zdybek/Lewandowski POL – Arthur/Pedro Solberg 1:2
(21:16, 16:21, 13:15)