Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polki triumfowały w Madrycie

Beach Pro Tour: Polki triumfowały w Madrycie

W Deportivo Puerta de Hierro w Madrycie zakończył się turniej Beach Pro Tour Futures. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz będą opuszczać Hiszpanię w doskonałych humorach, bowiem cała impreza zakończyła się ich triumfem. W finałowym meczu Polki pokonały ukraiński duet Davidova/Khmil 2:0.

Spacerek do finału

Polki fazę play-off przeszły jak burza. W ćwierćfinale w bratobójczym pojedynku pokonały parę Łodej/Kielak, dając rywalkom zdobyć tylko po 15 punktów w każdym secie. W półfinale nasze siatkarki trafiły na łotewską parę Ebere/Konstantinova i to zadanie okazało się jeszcze prostsze, bo Łotyszkom udało się zdobyć jedynie po 12 punktów w każdej partii.

Gładka droga po złoto

W finale Polki zmierzyły się z ukraińską parą Davidowa/Khmil. W pierwszym secie Ukrainki do pewnego momentu trzymały się blisko Polek, ale nasze zawodniczki popisały się punktową serią w środku partii i objęły prowadzenie 16:11. Tej przewagi nie dały sobie odebrać i konsekwentnie zmierzały do zwycięstwa w tym secie. Ostatecznie wygrały 21:14 i były już o krok od zwycięstwa w turnieju.

Drugą partię nasze siatkarki otworzyły mocno od prowadzenia 6:2, ale dały Ukrainkom nieco oddechu i rywalki niemal dogoniły Polki (6:7). To podrażniło nasze zawodniczki, które szybko odskoczyły na 10:6 i od tego momentu kontrolowały już przebieg tego seta. Ukrainki były bezradne, a nasze siatkarki nakręcały się z każdą akcją, wygrywając 21:13 i tym samym stając na najwyższym podium w całym turnieju Beach Pro Tour Futures.